Orientieristi ar uzvarām noslēdz seriālu «Noskrien ziemu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kamēr Kurzemē ar Rozentāla skriešanas svētkiem gatavojas jaunās sacensību sezonas atklāšanai, Vidzemē sniega netrūkst slēpošanas miniseriāla “Latloppet” noslēdzošajam posmam. Ar piektajām sacensībām Jaunolainē noslēgusies “Noskrien ziemu” ceturtā sezona, un pēc divām nedēļām Pierīgā sestajā darbības gadā ielēks “Stirnu buka” plašā saime.

Paralēli Priekuļos notiekošajam Latvijas čempionāta (LČ) trešajam posmam klasiskā slidsoļa seriāla “Latloppet” trešā posma dalībnieki aizvadītajā nedēļas nogalē pulcējās pašmāju labākajā biatlona un slēpošanas bāzē Smeceres sils Madonas pievārtē, kur ik gadu pavasarī visilgāk saglabājas slēpošanai piemērota sniega sega.

Pussimts dalībnieki “klasikā” sacentās 20, astoņu un viena kilometra garās distancēs. Garākajā distancē, kur startēja 33 slēpotāji, vislabāk veicās Viesturam Eglītim no Jaunpiebalgas (0:58:36), kurš vienīgais spēja ne visai gludo slēpojumu veikt ātrāk par stundu. Otro un trešo vietu sadalīja pieredzējušais Valdis Ukins (1:00:24) no Ādažiem un vietējais Arnis Šmugais (1:01:00) no Madonas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Sieviešu konkurencē sīvā cīņā uzvaras laurus plūca savulaik Latvijas izlasē startējusī Laima Klauža (1:13:41), par 13 sekundēm pārspējot Sanitu Vītolu (1:13:55) no Ādažiem. Par trešo vietu vajadzēja pacīnīties Žanetei Leimanei (1:17:47) no Smiltenes. Astoņu kilometru sacīkstē starp 15 slēpotājiem ātrākie bija Mārtiņš Platacis (0:26:48) un Samanta Krampe (0:28:14). “Latloppet” pirmie divi posmi risinājās janvārī Vanagkalnā un februārī Ērgļos.

Nedaudz uz dienvidiem dubļainajās Jaunolaines takās ar orientieristu uzvarām noslēdzās “Noskrien ziemu” ceturtā sezona.

Piektajā posmā vairāk nekā pustūkstotis taku skrējēju sacentās par seriāla kopvērtējuma punktiem viena apļa 9,4 un divu apļu 18,8 kilometru distancēs. Sacensībās startēja arī nūjotāji un kanikrosa skrējēji ar suņiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Olainē tāpat kā iepriekšējos posmos Priekuļos, Limbažos, Salacgrīvā un Zaubē vislabāk veicās orientieristiem. Garākajā distancē uzvaras laurus pusotra simta dalībnieku konkurencē plūca Latvijas čempions 100 kilometros Kristaps Magone (01:09:55) no Cēsīm, par nepilnu minūti pārspējot Jāni Kūmu (1:10:42) no Gaujienas, kā arī vēl divus orientieristus Andri Gaili (1:11:40) un Aināru Drozdu (1:11:59).

Uzreiz aiz ātrāko vīru desmitnieka sacensību centrā finišēja pirmā dāma Klinta Lauska (1:19:45), pārspējot Latvijas vadošo orientieristi Sandru Grosbergu (1:20:37) un pērnā Vilkaču maratona finišētāju Dainu Jurķi (1:28:23).

310 dalībnieki mērojās spēkiem 9,4 kilometru skrējienā un par piecu sekunžu tiesu Jānis Mežiels (0:32:48) pārspēja Latvijas labāko takus skrējēju Andri Ronimoisu (0:32:53). Vēl septiņas sekundes vēlāk finišēja orientieristu saimes pārstāvis Jānis Tamužs (0:33:00).

Pusminūtes laikā finiša līniju šķērsoja trīs ātrākās daiļā dzimuma pārstāves Evita Grencberga (0:39:55), Inga Zālīte (0:40:02) un taku skriešanas izlases līdere Anete Švilpe (0:40:28). Arī sezonas kopvērtējumā trijnieks izkārtojās šādā secībā, uzvarētājai nepieciešamos 1000 punktus trijās sacensībās nopelnot tieši Jaunolainē.

Vīru konkurencē Andrim Ronimoisam, lai izcīnītu otro vietu kopvērtējumā, pilnai sacensību ieskaitei pietrūka trešo sacensību. Tādējādi seriāla kopvērtējumā aiz uzvarētāja Jāņa Mežiela otro un trešo vietu sadalīja Agris Krūmiņš un Jānis Mūrnieks.

Garās distances kopvērtējumā triju posmu uzvarētājai Klintai Lauskai piekāpās divos posmos uzvarējusī rogaininga lietpratēja Irita Puķīte un Latvijas čempione krosā Sandra Grosberga. Tikmēr Jaunolainē nestartējušais Latvijas izlases orientierists Andris Jubelis varēja svinēt uzvaru vīriešu konkurencē, aiz sevis atstājot posma ātrāko Kristapu Magoni un Andri Gaili, kas kopvērtējumā noslīdēja no otrās vietas, tomēr spēja noturēt trešo pozīciju nepilnu 200 vīru ieskaitē.

Aizvadītajā nedēļas nogalē daži Latvijas skrējēji startēja arī ikgadējā Barsleonas maratonā. Tikmēr Latvijā noslēgusies sacensību sezona telpās un martā sagaidāmas pirmās masveidīgās sacensības gan asfalta, gan taku skrējējiem.

Šajā nedēļas nogalē ar vairāk nekā 1100 skrējēju līdzalību “Rozentāla skriešanas svētkos” ceturto gadu pēc kārtas Kurzemē tiks atklāta skriešanas sezona, kas stiepsies vismaz septiņu mēnešu garumā.

Pusotrs simts dalībnieku sacensībām Saldus pilsētas ielās izvēlējušies divu apļu 10 kilometru distanci. Viņu vidū būs pērnā gada labākā maratoniste Karīna Helmane-Soročenkova un olimpiete Ilona Marhele, kā arī vairākkārtējs Latvijas čempions maratonā Kristaps Bērziņš un taku skrējējs Andris Ronimoiss. Līdzīgi kā iepriekšējos gados par uzvaru var cīnīties arī Saldum netālās Lietuvas pārstāvji.

Piecu kilometru distancē starp ceturtdaļtūkstoša dalībniekiem būs Ventspils maratona uzvarētāja Baiba Šņoriņa un īsākas distances skriet sākušais Renārs Roze. Sagaidāms, ka par godu ievērojamā gleznotāja Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai pirms trim gadiem aizsāktajā skrējienā kopējais dalībnieku skaits pieaugs, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Ieskats 2018.gada Rozentāla skriešanas svētkos
Šajā nedēļas nogalē ar Latvijas dalībnieku līdzdalību risināsies arī Parīzes "Eco Trail", kur pirms gada 80 kilometru distancē Andris Ronimoiss izcīnīja 4.vietu. Marta izskaņā Carnikavā tiks dots starts populārajam skriešanas seriālam “Stirnu buks”, kas šogad visas sezonas garumā aicinās uz septiņiem posmiem arī uz Tērveti, Saldu, Alūksni, Ventspili, Krimuldu un Cēsīm. Savukārt aprīļa vidū ar Liepājas pusmaratonu sāksies astoņu posmu seriāls “Skrien Latvija”. Vēl pirms tam, aprīļa sākumā, pie Māras dīķa Rīgā risināsies pērn atjaunotais 12 stundu ultra skrējiens.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti