Latvijas taku skrējējas starp ātrākajām Kuršu kāpā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas čempionāts krosā Babītē, Lāčplešu kross Mežaparkā, godalgotas vietas Kuršu kāpas taku skrējienā, Jura Bērziņa piemiņas pusmaratons Ozolniekos, stundas skrējiens Liepājas stadionā un maratonistu starti Amsterdamā liecina par piesātinātu nedēļas nogali rudenī, kad lielākie pašmāju tautas sporta seriāli jau noslēguši sezonu.

Pēdējos gados bija ierasts valsts čempionus krosā noskaidrot Carnikavas rudens “Zibenskrosā”, kas tika aizvadīts pirms nedēļas. Šogad ceļazīmes uz Eiropas čempionātu krosā, kas decembrī risināsies Nīderlandē, dalīja Babītē, kuras pārstāve Sandra Grosberga 19.oktobrī apliecināja galvenās favorītes statusu uzvarai sešu kilometru distancē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

10 dāmu konkurencē pirmajā aplī no cīņas izstājās viena no medaļu pretendentēm Līga Girgensone, savukārt līderu četrotne turējās kopā pirmos divus apļus, taču pēc noskrietiem trim kilometriem tempu neizturēja Diāna Jakubjaņeca, savukārt Sandra Grosberga atrāvās no Kazdangas novada pārstāves Guntas Holštromas un talsenieces Baibas Šņoriņas (0:22:55), kuras sudraba un bronzas medaļu sadali atstāja uz ceturto apli.

Ceļā uz Latvijas čempionāta zelta medaļu orientēšanās izlases līdere Sandra Grosberga trasē pavadīja 22 minūtes un 30 sekundes, aiz sevis drošā attālumā atstājot abas kurzmenieces Guntu Holštromu (0:22:46) un Baibu Šņoriņu (0:22:55).

Vīru konkurencē startā visiem pa priekšu traucās cits kurzemnieks juniors Artūrs Niklāvs Medveds no Aizputes, kurš skrēja piecu kilometru distanci. Lai arī viņam izdevās pārliecinoša uzvara (0:15:45) savā distancē, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā minūti, astoņu kilometru skrējējam Jānim Girgensonam (0:24:48) no Dobeles izdevās apsteigt jaunieti vēl pirms viņa finiša. Trasē paliekot tikai 15 garākās distances veicējiem, līderpozīciju joprojām saglabāja zemgalietis, kuram sekoja vēl viens Liepājas puses vieglatlēts Reinis Hartmanis (0:25:29) no Grobiņas. Savukārt distances vidusdaļā lēnāks palika kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (0:25:52), palaižot garām Albertu Blaju (0:25:38).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Interesanti, ka teju visi pieminētie skrējēji nākamajās dienās turpināja startēt citās sacensībās. Reinis Hartmanis svētdien, 21.oktobrī izcīnīja trešo uzvaru (18 247 m) astoto gadu pēc kārtas Liepājas Daugavavas stadionā notikušajā stundas skrējienā (foto), kur ātrākā daiļā dzimuma pārstāve bija liepājniece Irina Štūla-Pankoka (14 600 m). Savukārt pirms nedēļas seriālā "Skrien Latvija" uzvarējušais Jānis Girgensons, gatavojoties decembra Valensijas maratonam, sestdien, 20.oktobrī pārbaudīja spēkus Lāčplēšu krosā, pirms starta Latvijas Radio pavēstot, ka motivāciju radis solītajās naudas balvās. Taču Rīgas Mežaparka šķēršļotajā trasē jaunajam Latvijas čempionam krosā nācās par sekundi piekāpties Dmitrijam Serjoginam (0:34:14), kurš bija ieradies aizstāvēt savu pērno uzvarētāja titulu 10 kilometru distancē.

Šogad organizatori vairs nepiedāvāja 15 kilometru Bruņinieku skrējienu, taču bija iespēja ņemt dalību arī piecu kilometru Tautas skrējienā, kur tāpat uzvaru izcīnīja Dmitrijs Serjogins (0:16:43), aiz sevis atstājot Kristapu Bērziņu, kurš ne tikai dienu iepriekš startēja Babītes krosā, bet tāpat kā Dmitrijs Serjogins startēja arī 10 kilometru distancē (0:34:34), kur ierindojās trešajā vietā aiz Jāņa Girgensona (0:34:15).

Pērn otrajā vietā palikusī Klinta Lauska (0:39:39) šoreiz spēja izcīnīt uzvaru 10 kilometru skrējienā, aiz sevis atstājot taku čempionāta sudraba medaļnieci Iritu Puķīti (0:41:08) no Saulkrastiem un savulaik dopinga ķezā iekūlušos Kristīni Kuzņecovu (0:41:21). Piecos kilometros ātrākā bija dienu iepriekš bronzas medaļu LČ krosā izcīnījusī Baiba Šņoriņa (0:20:03). Kopā ar bērnu distances pārstāvjiem Lāčplēša krosā startēja vairāk nekā 600 dalībnieki.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jura Bērziņa piemiņai veltītajā Ozolnieku pusmaratonā svētdien, 21.oktobrī, kuldīdzniekam Kristapam Bērziņam (1:10:34) izdevās izcīnīt augstāko vietu četros startos trīs dienu laikā, par 18 sekundēm piekāpjoties ogrēnietim Kristapam Kaimiņam (1:10:16). Trešo vietu izcīnīja Armands Bušs (1:13:37), bet ātrākā sieviete bija Madara Frēliha (1:29:18).

Tikmēr taku skrējēji aizvadītajā nedēļas nogalē devās uz Kuršu kāpu Lietuvā, kur startēja dažāda garuma distancēs. 65 kilometru skrējienā devās 100 dalībnieki un starp 15 finišu nesasniegušajiem nebija neviena no 12 Latvijas pārstāvjiem.

Alpīniste Indra Muižniece (7:10:32) izcīnīja trešo vietu dāmu konkurencē, piekāpjoties uzvarētājai 20 minūtes,

savukārt Valdis Miezītis (5:56:45) ierindojās 7.vietā, 45 minūtes atpaliekot no Lietuvas taku elites skrējēja Vaidas Žlabis (5:11:20).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

44 kilometru maratona distancē no pussimta skrējēju katrs piektais bija Latvijas pārstāvis, kas ļāva pacīnīties par augstām vietām ar Lietuvas un Polijas taku skrējējiem.

Sieviešu konkurencē Liene Allere (3:55:10) no Kocēniem pārspēja Moniku Gotcaitīti (4:01:26) un pērno Rīga-Valmiera uzvarētāju Viktoriju Tomaševičieni (4:12:54). Šī bija otrā uzvara divu nedēļu laikā pēc triumfa Siguldas kalnu maratona otrajā garākajā distancē.

Tikmēr liepājnieks Ruslans Šuļga (3:55:10) nepilnas trīs minūtes zaudēja poļu skrējējam par vietu trijniekā, bet no uzvarētāja atpalika par 18 minūtēm.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vispàr jau bija tà, ka šis bija visneplānotākais skrējiens šajā sezonā. Bet pārliecinošs skrējiens. Mērķis bija- done!✔️ Trakums bija pirms starta,kad konstatē, ka nav šorti un nav arī rezerves legingi vai citi man ērti apģērbi skriešanai. Tad sākās ballīte ? Bet, kas meklē, tas atrod ? Paldies @enguressportam personīgi @Aivars Možulis par savu legingu aizlienēšanu. Man jau likās, ka galvenais ir kedas, lai skrietu, bet tomēr vajag arī visus citus pričendaiļus ??? UN skrējiens varēja sākties ? Labākais ir tas, ka es kā princese skrēju ?, jo man nekas nebija jānes- ne ūdens, ne želejas, nekas, jo visu man iedeva brālis @kasparsallers ♥️ Kompānija arī bija jautra kopā ar @happyrunningfamily un vēl viens džeks,kuram bija slikti no mūsu runāšanas jau 4.kilometrā ?, tāpèc km lasījās tīri ātri un nevienā brīdī neiestājās Grūtups ??? nu labi, nogurums uz beigàm bija, tas normāli, bet tā, ka sev uzdod jautājumu, ko es te daru, nebija nevienā mirklī. Man patika, es izbaudīju un uzvarēju ? #trailkursiunerija #1th #teamwork #happy #enjoy # @dmitrijsnicipors #saldusboksaklubs # @kasparsallers

A post shared by LLiene LLallere (@lallere) on Oct 20, 2018 at 8:41pm PDT

21 kilometru pusmaratonā startēja 131 taku skrējēji, starp kuriem bija 28 Latvijas pārstāvji. Vislabāk veicās Laurai Pētersonei (1:51:29), kura vicelīderei zaudēja tikai vienu minūti un finišu sasniedza trešajā vietā. Tikmēr Jurģis Stukuls (1:40:27) ierindojās 7.vietā. Deviņu kilometru skrējienā no Latvijas pārstāvjiem vislabākās sekmes bija Jurim Balandim (0:46:57), izcīnot 14.vietu un Luīzei Martai Pētersonei (0:47:29), kura ierindojās ceturtajā pozīcijām starp sava dzimuma pārstāvēm.

Rudens ir maratonu ražas laiks un Nīderlandes karalistes galvaspilsētā Amsterdamā aizvadītajā nedēļas nogalē

šī gada sesto labāko Latvijas maratona rezultātu sasniedza Jevgēnijs Turkins (2:26:21) no Madonas. Piekto un septīto sezonas labāko Latvijas rezultātu 42,195 kilometru distancē uzrādīja Ventspils puses pārstāves Laura Čakle (3:10:27) un Dana Mačtama (3:12:31).

Ātrāk par trīsarpus stundām finišēja seniore Ludmila Joce (3:24:35), savukārt trīs stundas “apskrēja” Armands Zvejnieks (2:58:27) un Mihaels Golubevs (2:58:56).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Maratona kolekcionāri no Latvijas startēja arī Spānijas Bilbao nakts maratonā un pusmaratonā, bet grupa taku skrējēju piedalījās sacensībās Horvātijā.

Šajā nedēļas nogalē skrējēji dosies uz Frankfurtes un Venēcijas maratoniem Vācijā un Itālijā, savukārt daudz tuvākajā Igaunijā taku cienītāji oktobri noslēgs 100 kilometru trasē Munameģa apkārtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti