Dienas ziņas

Sāks jauno dienesta suņu apmācību

Dienas ziņas

VID pilnveido sadarbību ar uzņēmējiem

Norisinās skriešanas seriāls "Noskrien ziemu!"

Norisinās skriešanas seriāls «Noskrien ziemu!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vairāk nekā 700 skriešanas entuziastu pulcējās Limbažos, lai piedalītos skriešanas seriāla “Noskrien ziemu!” otrajā posmā. Šis ir jau ceturtais gads, kad skrējējiem un nūjotājiem piedāvā iespēju mēroties spēkiem gada aukstākajos mēnešos. Šogad seriālā iekļauta jauna disciplīna – kanikross, kad trasē kopā ar saimniekiem dodas arī suņi.    

Limbažniece Alise Putraima ar savu Rūci kanikrosa skrējienā startēja ar pirmo numuru un kā vieni no pirmajiem arī atgriezās. Līdz šim Alise vairāk bija pievērsusies garo distanču skriešanai, taču nu Rūcis sasniedzis gada vecumu, no kura var sākt piedalīties kanikrosā, un Alise atklājusi, ka arī četrkājainais draugs var būt labs komandas biedrs.

“Pa ziemu tā ir cita atmosfēra, sunim nav karsti, viņš jūtas komfortabli. Mums tāds izaicinājums, pa segumu, ledu un sniegu, bet, uzvelkot pareizu apģērbu un apavus, arī to var paveikt,” stāstīja Alise.

Viņas suns vienmēr ir gatavs skriet, “es zinu, ka citi suņi reizēm arī nav gatavi, viņiem tur kādas garastāvokļa maiņas vai kas, bet manējais ir pilnīgi vienmēr. Viņam kā tikai parādīsi iemauktus, viņš pilnīgi galvu bāzīs iekšā, lai tiktu tajos iemauktos iekšā,” stāstīja Alise.

Iekļaut kanikrosu skriešanas seriālā rosinājusi biedrība “Dod ķepu”, un suņu saimnieki tam ļoti labprāt atsaukušies. Limbažu posmā piedalījās jau 35 skrējēji kopā ar saviem suņiem.

“Man suns ir vismīļākais dzīvnieks, un gribēju ar viņu nodarboties, man patīk ļoti, suns ir forši. Viņš jau labprāt vēlreiz skrietu tagad. [..] Es tagad vairs nevarētu, es jau piekusis,” pēc skrējiena atzina kanikrosa distances skrējējs Artūrs Beļikovs.

Skriešanas seriālu “Noskrien ziemu” rīkotāji atceras, ka pirms četriem gadiem, organizējot pirmo skrējienu, bijusi diezgan liela skepse par skriešanu ziemā, uz pirmo posmu atbraukuši vien aptuveni 100 dalībnieki, nu Limbažos pulcējās pagaidām lielākais skrējēju un nūjotāju skaits - vairāk nekā septiņi simti.

“Tā ir ļoti laba ideja, kā ziemas periodā uzturēt to sacensības garu, jo viņa pietrūkst ziemā. Motivāciju vajag. Šis ir ļoti labs veids, kā sevi motivēt papildus, sacenšoties ar pārējiem,” pauda Tautas distances 2. posma uzvarētājs Artjoms Rekuņenko.

“Labas lietas jau vienmēr notiek caur baigām grūtībām, centību, un tad, kad tu to izdari, baigi labā sajūta ir, liekas, kas tas vispār bija. Tagad arī - tu skrien, un liekas, ak, Dievs, viss, šis ir pēdējais posms. Noskrien savu posmu, ā, nu, kad nākamais, jāpiereģistrējas. Un tā visu laiku, uz katru posmu. Tiešām ļoti forši ir!” piebilda  dalībniece no Ādažiem Marta Heringa.

Nākamais “Noskrien ziemu” posms pēc trim nedēļām notiks Salacgrīvā, un tas būs īpašs, jo pirmo reizi norisināsies tumsā. Šī gada ziemas skriešanas seriāls noslēgsies martā Jaunolainē, un uz apbalvojumiem varēs pretendēt dalībnieki, kas piedalījušies vismaz trijos no pieciem posmiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti