Izskrien, iznūjo vai izbrauc Latvijas kontūru! Kā sportot 18.novembrī?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts svētku nedēļā turpinās ikgadējā tradīcija fiksēt savās viedierīcēs Latvijas kontūru, skrienot, braucot ar divriteni vai nūjojot. Aizvadītajā nedēļas nogalē sociālajos tīklos netrūka pirmo ierakstu par veiktajām aktivitātēm, kurus papildināja citi ieraksti un padomi, kā atrast vai veidot maršrutus savā apkārtnē Latvijā un citviet pasaulē. Valsts kontūras skriešana un nūjošana kulmināciju sasniegs nedēļas vidū – 18.novembrī. Savs tradicionāls 102 kilometru brauciens būs arī velosipēdistiem, kurus maija svētku brīvdienās gaida nebijušas sacensības pa valsts robežu.

Šogad globālās pandēmijas laikā nenotiek virkne svētku pasākumu tautas sportā, piemēram, skrējiens “Patriots” latviešu strēlnieku Ziemassvētku kauju vietā Ložmetējkalnā Jelgavas novadā. Kopš astoņdesmito gadu otrās puses Rembates pagasts Ķeguma novadā 18. novembrī 33 reizes pulcēja ātrākos Latvijas skrējējus, pēdējos gados šajā datumā iecienītas bija arī sacensības Līvānos. Arī šis pasākums nenotiks šoruden, tāpat kā “Brīvības rogainings” laikā, kad pulcēšanās nav vēlama un valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis. Vienīgi "Lāčplēšu kross" tika pārcelts un augusta vidū tika aizvadīts Mežaparkā, iekļaujoties Rīgas svētku programmā.

#IzskrienLatviju (dažādi autori) #KontūruMeklētājs

Rīgā:

 

Latvijā:

 

Pasaulē:

 

Maršrutus iespējams lejuplādēt sporta pulksteņos vai lietot viedtālruņos.

Citi "Endomondo" maršruti. Iepriekš ziņots par sociālo tīklu "Endomondo", kas pārtrauks darboties 2021.gada sākumā.

Taču veselīgam dzīvesveidam fiziskās distancēšanās periodā atbilstoša ir Latvijas kontūras atzīmēšana ar savām viedierīcēm. Vienīgā atšķirība no iepriekšējiem gadiem ir iztikšana bez cilvēkus pulcējošiem koptreniņiem konkrētos starta laikos. Tas nozīmē, ka 18.novembrī nevarēs skriet līdzi grupai, tādējādi tiekot pie kārotās kontūras, ar ko dalīties savā paziņu lokā. Šoreiz visa pasākuma laikā pašiem ir jāseko līdzi izvēlētajam maršrutam savā pilsētā.

Dažās izglītības iestādēs sporta skolotāji attālināto mācību laikā rosina radošu pieeju patriotiskai nedēļai un pieļauj skolēnu došanos Latvijas kontūru maršrutos ar divriteņiem vai skriešus.

Iepriekšējos gados LSM vēstīja par dažādiem maršrutiem Latvijas pilsētās un ārvalstīs. Šogad vairākus variantus saviem patriotiskākajiem sekotājiem sarūpējis taku skriešanas seriāls “Stirnubuks”. Tikmēr Pierīgas Baložos 9,3 kilometros dalībniekiem būs iespēja atbildēt uz jautājumiem par Latviju, savukārt jautājumu iesniedzējus gaida balvas. Samērā īsu 4,25 kilometru pastaigu maršrutu piedāvā Valkas pilsēta. Tā kā koptreniņu formāts šoreiz izpaliks, Siguldā maršruts 18. novembrī būšot marķēts, lai tā skrējējiem būtu vieglāk veikt kāroto 10,3 kilometru distanci.

Aizvadītajā nedēļā 30 kilometru Latvijas kontūru Pārdaugavā noskrēja vārda māsas ultramaratoniste Kristīne Troņenkova un Kristīne Slikšāne, savukārt izturības sporta viedierīču tirgotājs Māris Berķis veica 65 kilometru velobraucienu Rīgas ielās, iezīmējot Latvijas aprises.  

Patriotiskākajā gada nedēļā līdz Latvijas 102. dzimšanas dienai aicinām - Izskrien Latviju! | Rimi Riga Marathon jebkurā...

Posted by Rimi Riga Marathon on Sestdiena, 2020. gada 14. Novembris

18. novembra rītā desmito gadu pēc kārtas no Brīvības pieminekļa Ādažu virzienā dosies riteņbraucēji, 102 kilometru loku noslēdzot pēcpusdienā īsi pirms tumsas. Brauciena veidotājs Krišjānis Ratiniks (Velomens) ir ne tikai zināmākais pašmāju ultravelobraucējs, bet arī visātrāk – 76 stundās – veicis ceļu apkārt Latvijai. Riteņbraucēja iedvesmoti pēdējos gados populāras kļuvušas MTB sacensības “Velorealitāte”. Nākamgad maija sākuma brīvdienās Velomens saviem sekotājiem piedāvās nebijušu izaicinājumu “apLV”, piecās dienās nobraukt pirmo trešdaļu no Rīgas līdz Malnavai blakus Kārsavai. 600 kilometru garām velosacīkstēm starts tiks dots 1. maija pusdienas laikā, un tās tiks iekļautas Latvijas riteņbraukšanas federācijas (LRF) sacensību kalendārā. Plānots, ka 2022. gadā sacensības startēs Malnavā, bet 2023. gadā noslēgsies Rīgā. Tā kā maršruts vedīs pa dažāda seguma ceļiem, tad ieteicams izmantos MTB tipa divriteni.

Iepriekš Latvijas atjaunošanas svētku laikā pavasara palos risinājās 420 kilometru airēšanas supermaratons “Gauja XXL”. Šovasar, noslēdzoties valdības izsludinātajam ārkārtas stāvoklim, pirms Līgo svētkiem "Stirnubuks" kopā ar biedrību "1836" rīkoja stafetes skrējienu no Krāslavas līdz Kolkai, vienlaikus divām komandām virzoties gar Latvijas robežu un satiekoties galapunktā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zane Elksne (@thezane.elksne)

Atgriežoties pie 18. novembra, Latvijas Televīzijas svētku programmā pulksten 15.05 tiks demonstrēta filma “Apskrien Latviju” par neatlaidīgā alūksnieša Dina Vecāna trīs nedēļu ilgajiem piedzīvojumiem 2017. gada pavasarī uz Latvijas robežas.

Savukārt "Stirnubuks" aicina skrējējus savām Latvijas kontūrām sociālajos tīklos pievienot mirkļbirku – #KontūruMeklētājs, kas ļautu vieglāk atrast meklēto katras pilsētas iedzīvotājiem. Taču vairāki maršruti atrodami, lietojot tēmturi #IzskrienLatviju, kas tika ieviesta pirms trim gadiem, Latvijas Institūtam sadarbojoties ar virtuālo skriešanas klubu "VSK Noskrien".

#IzskrienLatviju! Zinām, daudzi no Jums to jau gatavojas to darīt, un tas ir jauki, bet mudinām Latvijas kontūru...

Posted by Stirnubuks.lv on Piektdiena, 2020. gada 13. Novembris
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti