Ērgļos rogaineru plaušas ventilē «Kuiteņa maldonis». Tautas sporta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās virkne tautas sporta sacensību, sākot no dubultmaratona “Taisnais” uz vecās Ērgļu dzelzceļa līnijas un pusmaratona “Noķer vēju” Doles salā pie Rīgas HES līdz “Nēģu krosam” Salacgrīvā un rogainingam “Kuiteņa maldonis” Ērgļos. Lielu rezonansi piedzīvoja par virtuālo pārtapušais “Rimi Rīgas maratons”, līdz ar to kopš 1955. gada pirmo reizi Latvijā nav noticis valsts čempionāts maratonā. Pēkšņo ierobežojumu dēļ strauji tika atceltas arī Igo Japiņa rīkotās MTB velosacensības Ikšķiles puses Zilajos kalnos.

ĪSUMĀ:

  • Trešo reizi ultramaratonistus uzņem dubultmaratons “Taisnais”.
  • “Kuiteņa maldonis” pulcē rogainerus Ērgļu stacijā.
  • Salaspils pusmaratons “Noķer vēju” šoreiz skrējējus aizved uz Doles salu.
  • “Nēģu kross” piedimdina Salacgrīvas takas.
  • “Rimi Rīgas maratons” ļauj dalībniekiem izpausties virtuāli

Trešo reizi ultramaratonistus uzņem dubultmaratons “Taisnais”

Dubultmaratons “Taisnais” pa bijušo Ērgļu dzelzceļa līnijas uzbērumu no Sauriešiem pirmo reizi risinājās 2018. gadā, kad startēja 13 skrējēji un nūjotāji, no kuriem 84,4 kilometru pamatdistanci pieveica četri skrējēji, tostarp aktīvais sporta žurnālists Lauris Lizbovskis, kā arī pasākuma rīkotājs un augstskolas profesors Andris Pētersons. Pērn dalībnieku skaits pieauga vairākkārt un sasniedza zīmīgo skaitli 84.

Šogad traucēt varēja no pavasara pārceltais “Rimi Rīgas maratons”, taču dalībnieku skaits turpināja pieaugt un sasniedza 106, no kuriem 22 sestdienas rītā pl.6.00 sāka ceļu no Sauriešu stacijas līdz Ērgļiem. Lai arī pērnā gada uzvarētājs Valdis Rozentāls spēja krietni uzlabot savu 2019. gada rezultātu (8:27:24) un finišēt teju 50 minūtes ātrāk (7:18:28), viņam nācās samierināties ar otro vietu un par divām minūtēm piekāpties Reinim Jasliņam (7:16:24), kurš augustā izcīnīja otro vietu “Cēsis Eco Trail” 80 kilometru taku skrējienā. Trīsarpus minūtēs vēlāk Ērgļu stacijā ieradās Aivis Siliņš (7:22:08), noslēdzot trijnieku, kas no nākamajiem sekotājiem bija atrāvies par vairāk nekā pusstundu.

Jā, man bija jāstāv 6:00 uz starta līnijas, lai skrietu Taisno, kam pieteicos janvārī un ko ļoti, ļoti gaidīju... kāpēc...

Posted by Aija Valtmane on Sestdiena, 2020. gada 10. Oktobris

Dāmu konkurencē ātrākā bija sacensību apritē atgriezusies valsts simtgades Rīga-Valmiera uzvarētāja Vita Devjatņikova (7:55:58), kura priekšā palaida vien pieminētos trīs vīrus. Otrā ātrākā sieviete dubultmaratonā bija pirms mēneša Igaunijā 24 stundās debitējusī Kristīne Troņenkova (8:19:24), apsteidzot liepājnieci Elīnu Dimzi (9:30:06).

42,195 kilometru distancē, kam starts tika dots četras stundas vēlāk, no Suntažiem līdz Ērgļiem devās 45 maratonisti un uzvarētājus šķīra pusotra minūte – uz neierastā seguma Kaspars Adijāns (3:03:59) pārspēja vasarā ceļa operāciju pārcietušo Gunāru Ķeģi (3:05:30). Ja vīriešu uzvarētājiem daudz netrūka līdz kārotajām trim stundām, tad Gita Muceniece (3:34:08) palika ārpus trim ar pusi stundām, taču ar to pietika, lai par nepilnām septiņām minūtēm uzvarētu Dzintru Skārdu (3:40:51). Pusmaratonā uzvaru svinēja Edgars Tiltanovs (1:32:28) un Laura Okmane (1:48:30).

 

“Kuiteņa maldonis” pulcē rogainerus Ērgļu stacijā

Nākamajā dienā turpat Ērgļu stacijā pie tās saimnieka Māra Oltes starts tika dots sešu un trīs stundu rogainingam “Kuiteņa maldonis”, ko svētdienā bija izvēlējušies 230 dalībnieki. Latvijas kausa posmā 93 komandu konkurencē vislabāk veicās Miķeļa Zumberga un Gunta Šmauksteļa duetam “Krūšu inspekcija” (185 punkti), tuvākos konkurentus Sandi Pētersonu un Mārtiņu Birumu no Valmieras pārspējot par 10 punktiem. Vēl par diviem punktiem mazāk bija labākai jauktajai komandai, ko veidoja kurzemnieki Alvita un Andris Mirecki. Ar 134 punktiem sieviešu komandu konkurencē uzvarēja Kristīne Kadaša un Gunta Brazauska.

Autors: Mareks Gaļinovskis Ērgļi

Posted by Meža taku skrējieni on Pirmdiena, 2020. gada 12. Oktobris

Skrējējus uzņem Doles salā un Salacgrīvas takās

Piektdienas vakarā uzzinot par atcelto “Rimi Rīgas maratonu”, tika papildinātas sestdienas, 10. oktobra, pusmaratona “Noķer vēju” dalībnieku rindas. Iepriekš Salaspils botāniskajā dārzā notikušais skrējiens šoreiz atzīmēja desmitgadi un risinājās Doles salā, uzņemot 238 dalībniekus. 55 pusmaratonistu cīņā cēsinieks Kārlis Vīksne (1:16:43) aiz sevis atstāja Daini Limanānu (1:17:44) un Gulbenē mītošo portugāli Flavio Nunes (1:20:36). Ātrākās dāmas ārpus klasiskā asfalta bija Diāna Liepiņa (1:25:15), Klinta Lauska (1:30:19) un Ginta Zēberga (1:30:29).

10 kilometros starp 74 skrējējiem uzvarēja Raivo Saulgriezis (0:36:50) un Rasma Čoiča (0:43:13). Piecos kilometros startēja 84 dalībnieki, starp kuriem ātrākie bija Andrejs Bānis (0:18:29) un Natālija Krupina (0:22:21).

Svētdien Salacgrīvas “Nēģu krosa” 21 kilometru distancē visātrāk skrēja Mareks Zālītis un Agnija Bērziņa. 10 kilometros uzvarēja Gundega Heidingere un Mārtiņš Ķerpe, piecu kilometru skrējienā uzvarēja Melānija Zālīte un Toms Kalniņš. Līdz 12 gadu vecu zēnu un meiteņu divu kilometru pārbaudījumā ātrākie bija Everita Daugule un Kristians Bērziņš.

Kamēr no sirds jūtam līdzi Rimi Rīgas Maratons organizatoriem un dalībniekiem, kuri mērķtiecīgi kopš maija gatavojās un...

Posted by Zvejnieku Parks on Sestdiena, 2020. gada 10. Oktobris

 

“Rimi Rīgas maratons” ļauj dalībniekiem izpausties virtuāli

30. Rīgas maratons brīvdienās aizritēja virtuāli speciālā skriešanas kluba lietotnē, kurā tika reģistrēts dalībnieku veikums gan Latvijā, gan citur pasaulē, kur mīt maratontūristi, kas jau iepriekš zināja, ka netiks uz vēl nesen drošo ''burbuli'' Baltijas vidū.

Jubilejas maratona rīkotāji sola tuvākajā laikā apkopot virtuālos rezultātus, taču pussimtam skrējēju bija iespēja svētdien skriet Mežaparka sertificētā divu kilometru aplī, kur tika fiksēti arī rezultāti. Sociālā tīkla “Facebook” lapas “Tipiskais skrējējs” rīkotais pasākums netika iepriekš publiski izziņots, taču tajā piedalījās vadošie skrējēji, tostarp Gruzijas rekordists Daviti Karazišvili, kurš “Rimi Rīgas maratonā” cerēja kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm. Latvijā dzīvojošais soms Jāko Nieminens, kurš pērn Rīgas maratonā uzvarēja 10 kilometru skrējienā, paspēja aizbraukt līdz dzimtenei un sestdien uzvarēt Vantas maratonā (2:19:49).

Neformālajā, bet sertificētajā 42,195 kilometru Mežaparka maratonā startēja 14 vīri un ātrākie bija daugavpilietis Aleksandrs Rasčevskis (02:37:46), Jurijs Strofilovs (2:39:55) un Vjačeslavs Bambāns (2:45:38), kurš Rīgas maratonā uzvarēja pirms 15 gadiem. 30 skrējēji izvēlējās pusmaratonu, kur labākos rezultātus uzrādīja Edgars Šumskis (1:05:36), Māris Ābele (1:12:58) un Mārtiņš Babkins (1:14:21). Starp septiņām sievietēm ātrākās bija kopā skrienošās Kitija Valtere (1:28:44) un Daiga Hildebrante (1:28:45).

Pieminētais gruzīns nefinišēja pusmaratona skrējienu un priekšlaicīgi pārtrauca sacensības, tāpat kā Dmitrijs Serjogins, kurš palīdzēja labu rezultātu sasniegt Edgaram Šumskim. Piecu apļu 10 kilometrus izvēlējās deviņi skrējēji, starp kuriem Jānis Mūrnieks (0:33:45) pārējos atstāja vismaz divas minūtes aiz sevis.

Taču tie nebija vienīgie svētdienas skrējēji Mežaparkā, kur bez maratonistiem bija sastopama arī Anita Siliņa un olimpiete Ilona Marhele, viņas uzmundrināja savus audzēkņus, kuri bija devušies vairāku stundu pārbaudījumā. Bruņojušies ar dalībnieku numuriem un dzeršanas pudelēm, dažādu garumu distanču skrējēji svētdien savus virtuālos mērķus realizēja arī ārpus Rīgas. Savā trasē skrēja liepājnieki, citi riņķoja Piltenē vai pat dabas takās, kā, piemēram, šī gada Rīga-Valmiera trases rekordists Pēteris Grīviņš un nesenā Siguldas kalnu maratona uzvarētājs Konstantīns Biktimirovs, kurš bija izvēlējies kādu vasaras Stirnubuka distances “Vilka” posmu gar ainavisko Gauju.

Netrūka tādu, kas maratona skrējienu sāka sākotnēji noliktajā laikā plkst.7.30 un veica autentiskajā maršrutā, ko gan neieteica pasākuma rīkotāji. Sociālajos tīklos bija pat ievietoti 42 kilometri Latvijas kontūras formā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Piektdienas vakara valdības pēkšņais lēmums par Rīgas maratona aizliegšanu šajās brīvdienās bez paša maratona ietekmēja Igo Japiņa rīkoto LVM kalnu riteņbraukšanas seriāla posmu Zilajos kalnos Ikšķilē. MTB sacensības tika atceltas, taču plānotajā trasē riteņbraucēju svētdien netrūka.

Tuvākajā laikā, visticamāk, tiks atcelta virkne sacensību, tostarp Stirnubuka sezonas noslēgums Kandavā nākamnedēļ un Rīgas rudens rogainings novembrī.

Iespējams, ka 65 gadu vēsturē pirmo reizi netiks noskaidroti Latvijas čempioni maratonā.

Šajā nedēļas nogalē bija plānots nu jau atceltais Siguldas pusmaratons un airēšanas stafete “Gauja XXL”, kas šogad bija iecerēta 97 kilometru garumā  piecos posmos, startējot ar vienādām kanoe laivām. Pēc ilggadējā sacensību rīkotāja Didža Sedlnieka aiziešanas mūžībā rūpalu pārņēmušie rīkotāji piedāvāja jaunu pasākuma formātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti