Karostā Liepājā mostas jauna kultūrvieta – «Atmodas Dārzs»

Karostā Liepājā mostas kultūrvieta "Atmodas Dārzs". Idejas autors ir liepājnieks Madars Markus-Narvils, kurš pats darbojas ēdināšanas biznesā, taču apguvis arhitektūru un dizainu, tāpēc pievērsis uzmanību vienai no Liepājas pērlēm, ko ieskauj Karostai raksturīgā arhitektūra. "Atmodas dārzs" būs vieta kultūras un mākslas norisēm. Šogad tur iestādītas arī pirmās saulespuķes par godu Ukrainai, kā arī noticis pirmais publiskais pasākums.

Karostā Liepājā mostas jauna kultūrvieta – «Atmodas Dārzs»
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Atmodas dārzā Karostā atklāta arī mozaīku siena, kuru gandrīz pusgadu veidojusi māksliniece Agnese Zariņa. 25 kvadrātmetrus lielā siena, kas veidota mozaīkas tehnikā, ir viens no lielākajiem šāda veida objektiem Latvijā, kas kļūs par "Atmodas dārza" simbolu, skaidroja ieceres īstenotāji.

"Atmodas dārza" idejas autors un izveidotājs Madars Markus-Narvils atklāja, ka šī vieta daudziem asociēsies ar Liepājā labi zināmā "[email protected]" centra darbību.

"To es sapratu tikai nesen, pirms kaut kāda mēneša – es kādreiz, pirms 15 gadiem, Rīgā strādāju arhitektu birojā, un, vērojot to, kas notiek modernajā mākslā Latvijā, biju pamanījis, ka ir tāds "[email protected]" Liepājā, [kur] notiek dažādas darbības, bet diemžēl tajā laikā man nesanāca līdz Liepājai atbraukt. Toreiz man šķita ļoti interesants projekts, šķita interesantas viņu darbības, šķita – kā var būt tādi cilvēki ar tik foršām lietām. Un es tagad pirms mēneša domāju – ir sanācis tā, ka esmu nonācis tajā pašā vietā, kur viņi darbojās ar varbūt kaut kādā veidā līdzīgu saturu, pat to negribot, un varbūt tas ir no tā laika man nosēdies zemapziņā, ka tā tas būs, un tā tas arī ir noticis," teica Markus-Narvils.

"Atmodas dārza" idejas autors un izveidotājs Madars Markus-Narvils

"Atmodas dārzs" atrodas Karostas kvartālā, kas būvēts 19. un 20. gadsimtu mijā. Mūsdienās tieši iepretim Jūras virsnieku saieta namam un Jūras spēku mācību centram.

Pašlaik centrālās ēkas ārsienas tiek izmantotas kā āra ekspozīciju objekts, bet nākotnē tur plānots izveidot laikmetīgās mākslas centru. Šobrīd pagalmā jau liela terase, skatuve koncertiem un izveidots dārzs. Vienlaikus tur atradīsies Markus-Narvila izveidotā zīmola "Kūp BBQ" kafejnīca.

"Zem "Atmodas dārza" slēpjas tas, ka tā ir atmošanās, tās ir radošas darbības, jauna telpa jaunām izpausmēm," viņš skaidroja, norādot, ka blakus esošais Atmodas bulvāris ir sinerģijā ar "Atmodas dārzu".

Markus-Narvils skaidroja: "Karostā arī, protams, ir gan Karostas cietums, gan visu ko dara Monta Krafta. Ja man draugs prasa, vai es ticu Karostai, tad, redzot, kā tie cilvēki darbojas un ko viņi ir spējuši pirms manis panākt, un kur virzās šis rajons – jā, ticam Karostai, ka te var izveidoties kaut kas foršāks, jaukāks. Te ir teritorija, kurā to visu attīstīt, un vide, kur to visu attīstīt," viņš teica.

"Atmodas dārzs" ir sava ceļa sākumā, bet jau šajā vasarā tur skanēs mūzika, būs klātesoša māksla, gastronomiski pasākumi un uzziedēs arī atklāšanas pasākuma laikā iestādītās saulespuķes. Kultūrvieta "Atmodas Dārzs" tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt