Labrīt

Deviņdesmitie. «Torņa» fenomens un «Baložu pilni pagalmi»

Labrīt

Situācijas stabilizēšanās Lībijā ļauj atgriezties rietumvalstu diplomātiem

Deviņdesmitie. «Fuck Art» un viņu video meistardarbs

«Fuck Art» un viņu video meistardarbs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

1990.gadā dibinātās grupas "Fuck Art" nosaukums ir kādas Ņujorkas jauno mākslinieku apvienības nosaukuma iedvesmots, un arī paši „Fuck Art” dalībnieki tolaik ir gana jauni, tomēr ar zināmu muzikālu pieredzi – brāļi Vītiņi, Toms un Uģis, bija muzicējuši grupā „Parks”, savukārt pats Horens Stalbe jau skolā bija muzicējis kopā ar Renartu Braufmani, deviņdesmitajos populārās apvienības „Najautā” dalībnieku.

„Fuck Art” nekad nav bijusi studijas grupa, tā ir apvienība, kas ir jāredz koncertos, tāpēc to veicināšanai puiši izlemj uzņemt savu pirmo video dziesmai „For black man christmas no weekend”. Video ir īsts meistardarbs – tā režijā piedalās Baiba Ripa, kas pēc kāda laika producēs pašmāju realitātes šovus, Pēteris Ripa speciāli klipam izkaļ dažādas rotas, videomākslinieks Artis Dzērve piegādā projektorus, bet videoklipa uzņemšanai tiek nopirkta melnbaltā filma un filmēts tiek ar kinokameru, tā nodrošinot autentiskus attēla defektus.

Atšķirībā no daudziem citiem tolaik tapušajiem pašmāju videoklipiem, kas atstāj provinciālu un naivu iespaidu, „For black man christmas no weekend” ir ieturēts hiphopa estētikā ar „Puma” botām, degošām miskastēm, grafiti un puskailiem ķermeņiem un ir pasaules līmenī, ko pierāda fakts, ka šis video ir pirmais no Latvijas, kas iekļūst tolaik leģendārajā MTV.

Šim video seko vēl citi, tāpat kā dziesmai „For black man christmas no weekend” seko arī citas, ar kurām grupa uzvar 1995.gada „Liepājas dzintarā”, divitūkstošo sākumā ir pat doma ierakstīt albumu, tomēr tad tiek paņemta garāka pauze, kuras laikā Horens strādā par niršanas instruktoru Ēģiptē, bet pēc atgriešanās Latvijā dibina apvienību „Riga Reggae”, kurā piedalās arī kādreizējie „Fuck Art” mūziķi.

v

Tomēr deviņdesmitajos tapušās dziesmas nedod mieru, un „Fuck Art” pagājušajā (2016) gadā sanāk kopā vairākiem koncertiem, un kā pirmā tajos allaž izskan arī šī dziesma, kuras teksta tapšanā neticamā kārtā ir piedalījies arī tagadējais Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis.

Bet tagad no šodienas pārceļamies uz divdesmit sešu gadu senu pagātni, un lai skan „Fuck Art” izpildītā dziesma „For black man christmas no weekend”!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti