Labrīt

Roberta Gobziņa laiva, zivis un sauja benzīna

Labrīt

Cik aktīvi bijuši pilsētu mēri Pierīgas apkārtnē

Deviņdesmitie. Mixeri un "Esi reāls"

«Esi reāls» kopā ar «Mixeriem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Noslēdzošais stāsts ciklā „Deviņdesmitie. Savējie atcerēsies” ir par 1997.gadu, „Mixeriem” un dziesmu „Esi reāls”.

Tev ir jābūt jaunam, izskatīgam un labi jādejo, spēja dziedāt tiek uzskatīta par priekšrocību, savukārt prasme spēlēt mūzikas instrumentus, sacerēt mūziku vai tekstus nav nepieciešama, to tavā vietā izdarīs producents – tieši pēc šādas receptes tika veidoti boibendi, kuru ziedu laiks bija deviņdesmitie ar ārvalstu meiteņu mīluļiem „East 17”, „Take That” un „Backstreet Boys”.

Arī Latvijas meitenes nebija gluži bešā – viņu mīluļi bija deju mūzikas duets „Simtā debija”, kura dalībnieki Agris Semēvics un Modris Skaistkalns „turēja roku uz pulsa”, deviņdesmito vidū divas dejotājas nomainot pret sešiem dejotājiem.

Šīs no mūzikas viedokļa nebūtiskās izmaiņas pozitīvi novērtēja jauno meiteņu mērķauditorija, kas izpaudās „Simtās debijas” koncertu starplaikos skanošajā diskotēkā ar dejotāju piedalīšanos. Jāteic, ka īpaši pieprasīti bija tolaik garmatainie dejotāji Uldis un Raivo –

par iespēju uz skatuves uzdejot ar viņiem kopā meitenes cīnījās ar zobiem un nagiem, savukārt uz skatuves tikušās laimīgās fanes, dejojot parasti mēdza izģērbties līdz krūšturim.

Šo potenciālu 1997.gadā novērtēja arī „Simtās debijas” Agris un Modris jeb producentu apvienība „Aktiv”, kuriem radās doma par Latvijas pirmā boibenda izveidi, grupas solista lomai izvēloties jau minēto Raivo Andersonu, pārējiem trim puišiem piedziedot – tā tapa „Mixeri”, kuru abi albumi guva arī profesionāļu atzinību Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā kā labākie deju mūzikas albumi.

Lielākā atzinība tomēr bija nedalītā klausītāju mīlestība – fanes gan nedaudz skuma, ka „Mixeru” solists Raivo tobrīd jau bija precējies, kamēr fani pirka džinsu kombinezonus un centās iemācīties dejot „kā mixeri”, un te lieti noderēja dziesmu videoklipi.

Tomēr mode ir mainīga un pēc trim gadiem – divtūkstošajā, „Mixeri” beidz savu darbību. Tiesa gan, grupas dalībnieki nav savā starpā sanīdušies un ir pie labas veselības, tā kā „Mixeru” atkalapvienošanās nav neiespējama, bet - vai ir vajadzīga šodien, kad mēs paši, deviņdesmito jaunieši, esam jau pieauguši?

Bet tagad no šodienas pārceļamies uz divdesmit gadus senu pagātni un lai skan „Mixeru” dziesma „Esi reāls”!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti