Labrīt

Eiropas Kosmosa aģentūra turpina virzīt plānu par bāzi uz Mēness

Labrīt

Deviņdesmitie. Mixeri un "Esi reāls"

Roberta Gobziņa laiva, zivis un sauja benzīna

Roberta Gobziņa laiva, zivis un sauja benzīna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas mūzikā Roberts Gobziņš ir klātesošs jau četras desmitgades, jo savas skatuves gaitas sācis astoņdesmitajos, vadot diskotēkas un sadarbojoties ar „Dzeltenajiem pastniekiem”, Hardiju Lediņu un "NSRD". Tomēr spilgtākais viņa daiļrades posms ir deviņdesmitie.

Deviņdesmitajos Gobziņš ir teju visur – hītā „Aka aka” viņš sadarbojas ar rietumvācu dīdžeju Westbam, kopā ar kolēģiem viņš vada tobrīd kulta statusā esošos Latvijas Radio raidījumus „Zvaigznīšu brīdis” un „Estrādes serpentīns”, Roberts ar draugiem ir dzirdams arī Normunda Rutka vadītajā apvienībā „Dzidriņas megasistēmas”.

Jāteic, ka katrs no šiem Gobziņa dzīves posmiem ir sava stāsta vērts, tomēr šoreiz atgādināšu par Roberta sadarbībā ar „Mikrofona ierakstiem” izdotajiem diviem soloalbumiem, kuros viņš debitē kaverversiju lielmeistara lomā, populārām dziesmām „pa virsu” uzdziedot pašizdomātu tekstu latviešu valodā. Tā pirmajā albumā „Sienāži” angļu ska grupas „Madness” dziesmas, „Madness” galvenais varonis latviešu versijā ir mūziķis Arnis Mednis, „Pet Shop Boys” skaņdarbs „Go west” pārtop ierakstā ar nosaukumu „Dod ēst”, bet populārā izpildītāja Haddaway dziesma „Life” Gobziņa izpildījumā pārtop par „Laivu”.

Tomēr par šo „Laivu” populārāka ir viena cita laiva – tā, kuras dibenā guļ zivis, kas jāķidā ar benzīnu saujā. Tāds bija arī otrā Roberta kaverversiju albuma nosaukums – „Man saujā benzīns” un tas ir viens no „Mikrofona ierakstu” pārdošanas hītiem, un te savs nopelns ir arī zviedru meiteņu duetam „Yaki-Da”, kura dziesma „I Saw You Dancing” skan fonā Roberta tekstam, kas radies, spēlējot diskotēkas un ļaujoties vārdu spēlēm.

Vai arī šodien varētu tapt jauns Gobziņa kovers, jauna „laiva”? Ticamākais, ka ne, jo skatījums uz autortiesībām deviņdesmitajos krietni vien atšķīrās no šodienas.

Vēl nedaudz par šodienu – lai gan veselības problēmas māksliniekam vairs neļauj darboties ar pilnu krūti, tomēr Roberts nav metis „plinti krūmos”. Viņš muzicē apvienībā "Resnie putni", kuras koncerts notiks jau šai ceturtdienā, 26.janvārī, "Kafe Cuba", savukārt abas mazās meitiņas Gobziņu ir iedvesmojušas radīt četrdesmit četras pasakas par Latvijas zivīm.

Bet tagad no šodienas pārceļamies uz divdesmit divus gadus senu pagātni un lai skan Roberta Gobziņa dziesma „Man saujā benzīns”!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti