Labrīt

Deviņdesmito dziesminieks - Krusta skolas skolnieks Kaspars Dimiters

Labrīt

Moldovas valdošā koalīcija nosoda prezidenta solīto tuvināšanos Krievijai

Deviņdesmitie. "Yaputhma Sound System" un "Go go yellow screen"

Deviņdesmito gadu viesi no Japutmas planētas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

1996.gads, apvienība „Yaputhma Sound System”, albums „Riga disco” un dziesma „Go Go Yellow Screen”. Tomēr stāsts par „Ya So Sy”, kā saīsināti dēvēja šo apvienību, ir jāsāk ar atmiņām par reivu kustību. Aizsākusies Eiropā, tā ātri vien sasniedza arī mūsu kaimiņvalsti Krieviju, kur pirmais reivs notika Maskavā, 1991.gadā.

Šai reivā, kam tika dots nosaukums „Gagarin party”, piedalījās arī pirmais Latvijas plašu dīdžejs Jānis Krauklis, kurš reivu drīzumā atveda arī uz Latviju, to nospēlējot mākslas galerijā „M6”, un tikai vēlāk reivi pārcēlās uz leģendārajām lokācijām Spilves lidostā un VEF Kultūras pilī.

Stāstā par reivu noteikti jāmin arī Krievijas subkultūru žurnāls „Ptjuč”, kura pārstāvis Latvijā bija Vlads Jakovļevs, ap kuru ātri vien savācās reivu mīloši domubiedri no grupas „Pasaki onkuļiem atā”, izveidojot „Ya So Sy”.

Jaunā apvienība sevi nodēvēja par sūtņiem no Japutmas planētas un kosmosa tematika albumā „Riga disco” ir dzirdama skaņdarbā „Thru The Space”, kurā skan arī krievu kosmonautu balsu ierakstu fragmenti. Jāteic gan, ka visas diskā dzirdamās dziesmas ir tapušas angļu valodā, jo sarakstīt tekstus dzimtajā krievu valodā grupas solistam Gosh liedza kvalitātes latiņa, ko ļoti augstu bija uzstādījusi lasītā krievu klasiķu dzeja.

Interesanti, ka repertuārs angļu valodā netraucēja grupai gūt panākumus 1996.gada "Liepājas dzintarā" – tiesa gan, grupu apsteidza „Prāta vētra”, un „Ya So Sy” palika otrajā vietā, toties uzstājās veselas trīs reizes un te jāteic, ka tieši grupas dzīvie koncerti ir transa un reiva gara pilni, kamēr ierakstos dzirdamo skanējumu paši grupas dalībnieki dēvē par „ezotērisko disko”.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Disko vārds ir rodams arī vienīgajā apvienības studijas albumā – pie Aigara Grāvera ierakstītajā „Ya So Sy” albumā „Riga disco”, kas savulaik izdots tikai kasetē, tomēr drīzumā šis ieraksts tikšot pārizdots arī vinila platē.

Diemžēl „Ya So Sy” koncertu šī vinila prezentācijā mēs nevaram sagaidīt, jo mūžībā ir aizgājis jau minētais Vlads Jakovļevs, ar kura izsūtīšanu no Latvijas nokavētas uzturēšanās atļaujas dēļ 1997.gadā arī beidzās „Ya So Sy” īsais, bet spilgtais stāsts.

Bet tagad no šodienas pārceļamies uz divdesmit viena gada senu pagātni, un lai skan „Yaputhma Sound System” zināmākā dziesma „Go Go Yellow Screen”!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti