Cīņā pret vēzi kāps Monblānā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Astoņi esošie un bijušie onkoloģiskie pacienti 29.jūlijā dosies ekspedīcijā uz Alpiem, lai cīņā pret vēzi kāptu Eiropas Savienības augstākajā virsotnē. Kalnu grupu vadīs alpīnisma instruktori Kristaps un Kristīne Liepiņi.

“No vēža nemirst!” no saviem tuviniekiem dzirdējis ne viens vien pacients, kad bezcerībā atklāj savu diagnozi. Neskaitāmi cilvēki ir izārstējušies no ļaundabīgiem audzējiem un saprot, ka par to ir nepieciešams runāt sabiedrībā, lai pārējie onkoloģisko slimību pacienti ticētu saviem spēkiem un nepadotos. Nodibinājums “Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds” organizē astoņu onkoloģisko pacientu kāpienu Alpu kalnu masīva augstākajā virsotnē Monblānā.

4810 metrus augsto smaili mēģinās sasniegt Zane Cinglere-Kraukle, Indra Vālande, Kristina Jakovenko, Elita Bušmane, Zoja Sokolova, Džeina Beilija, Soļižans Elsunkajevs un Jevgeņijs Odincovs. Viņi visi kāps cīņā pret vēzi, lai parādītu pārējiem pacientiem, ka nevajag padoties un bezpalīdzīgi gaidīt savu miršanas stundu. Kāpēju grupa cer iedvesmot citus pacientus un parādīt, ka iespējams izveseļoties no slimības, saglabāt dzīves kvalitāti un sasniegt nebijušas virsotnes.

“Mani tracina uzliktie rāmji – tev ir diagnoze – vēzis, vari jau meklēt vietu kapos,” savu motivāciju piedalīties kāpienā lsm.lv pauž Indra Vālande, kurai pagājušajā gadā krūts vēzi atklāja otrajā krūtī. “Ikdienā nedomāju par slimību,” piebilst kalnu grupas dalībniece, kurai viens no mērķiem ir ieraudzīt Monblānu. Bērnībā un jaunībā Indra Vālande bija veiksmīga orientieriste, distanču slēpotāja un pārstāvēja Latviju krosa skrējienos, taču kalniem pievērsās 2012.gadā pēc pirmās saskarsmes ar ļaundabīgu audzēju. Četrus gadus vēlāk sekoja otra saslimšana, taču bijusī sportiste nepadevās un kāps Monblānā, jo zina, ka ar diagnozi dzīve nebeidzas un atgādina savu moto: “Dzīve ir kustībā!”

Vienmēr kustībā atrodas instruktori Kristaps un Kristīne Liepiņi, kuri no alpīnisma Mekas Šamonī kalnu grupu vedīs pretī Rietumeiropas augstākajai virsotnei. Šomēnes abi kalnu savaldzinātie apceļoja Kordiljeru kalnu sistēmu Dienvidamerikā, sarežģītos maršrutos uzkāpa vairākās virsotnēs, tostarp Peru augstākajā kalnā Uaskaranā (6768m).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kristaps ar alpīnismu nodarbojas 30 gadus un arī šoreiz grupu nevedīs pa vieglāko maršrutu pretī Monblāna virsotnei, kurā pabijis deviņas reizes. Viņa asistente Kristīne 4810 metrus augsto virsotni sasniegusi četras reizes un palīdzēs kalnu grupai pārvarēt grūtības, lai sasniegtu nosprausto mērķi.

Projekta “Kāp cīņā pret vēzi” grupai instruktori nosūtījuši atklātu vēstuli, kurā norādīts gan tas, ka būs nepieciešams speciāls apģērbs un ekipējums, gan apgūt jaunas tehniskas iemaņas un drošības prasmes. Nav šaubu, ka izturības, spēka un drosmes onkoloģijas pacientiem netrūks, lai ap 8.-10.augustu savām kājām nostātos Monblāna virsotnē un iedvesmotu citus cīņai pret vēzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti