Rasisms un uzmundrinājums izlaidumos. «Kultūrdevas» interneta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītājā nedēļā interneta vietnēs populāri bijuši gan politiski paziņojumi par rasismu, gan arī teiktas uzmundrinošas izlaiduma runas. Aktuāla bijusi arī ieskandinātā mūzika par godu Glastonberijas festivālam.

ĪSUMĀ:

#BlackLivesMatter un #TheShowMustBePaused

Pēdējās dienās daudzi Latvijā un pasaulē zināmi cilvēki (arī kultūras ļaudis) un miljoniem citi sociālo tīklu lietotāji savas interneta platformas izmanto, lai saviem sekotājiem nodotu skaidru ziņu - rasismam un tā veicinātai policijas vardarbībai mūsdienu sabiedrībā nav vietas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dažreiz bērni zina labāk. ? Ronja ar draugu pirms pieciem gadiem Kopenhāgenā

A post shared by Mara Upmane-Holsteine (@astro_maar) on Jun 1, 2020 at 1:44am PDT

Protesti notiek ne tikai Amerikas ielās, bet arī sociālajos tīklos, piemēram, tika īstenota kampaņa "Šovam jāietur pauze" jeb #ShowMustBePaused, tajā piedalījās vairākas mūzikas ierakstu kompānijas, izdevumi un mūziķi, ieturot diennakts klusuma pauzi, lai apliecinātu savu solidaritāti ar rasisma upuriem un pievērstu uzmanību policijas vardarbībai pret melnādainiem cilvēkiem Amerikas Savienotajās Valstīs.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#theshowmustbepaused

A post shared by @ theshowmustbepaused on May 31, 2020 at 9:47pm PDT

Online izlaiduma runas

Tā kā skolu izlaidumi pandēmijas laikā nevar notikt ierastajā formātā, izpaliek arī garās izlaidumu runas. Tas gan ir devis iespēju skolu beidzējiem internetā noskatīties pasaulē zināmu cilvēku uzrunas, kas veltītas tieši viņiem.

Gan šī gada absolventiem, gan tiem, kas vienkārši meklē uzmundrinājumu šajā nogurdinošajā laikā, sociālajos tīklos ir iespēja noskatīties Baraka Obamas, Opras Vinfrijas, arī Toma Henksa, Mailijas Sairusas un citu slavenību izlaiduma runas.

Glastonberijas 50. jubileja

Britu sabiedriskais medijs BBC parūpējies, lai šogad atceltā Glastonberijas festivāla laiku mūzikas baudītāji tomēr varētu pavadīt festivāla noskaņās - BBC platformās tiks piedāvāti iepriekš nepieejami koncerti.

Svinot festivāla 50. jubileju, jūnija beigās BBC gan televīzijas ēterā, gan savā interneta vietnē pārraidīs Deivida Bovija, "Coldplay", Adeles un citu mūziķu koncertierakstus. 

Notikumi "Lielajā dzintarā" (Kalniņa jubileja un elektroniskā mūzika uz jumta)

Turpinām ar kultūras norisēm pašu mājās! Latvijā šobrīd vērojams autokoncertu uzplaukums, taču ir pasākumi, kurus var pamanīties apmeklēt arī klātienē.

Pagājušajā nedēļā Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars" ar 20 klausītājiem zālē tika aizvadīts komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienas koncerts, kurā jubilāra dziesmas atskaņoja Daumants Kalniņš un Kaspars Zemītis. Tas bija vērojams arī tiešraidē, un šo iespēju izmantojusi Dace Dzene, kura “Twitter” raksta, ka kopābūšanas piesvīdušās koncertzālēs nemaz nepietrūkst, ja šādus koncertus var baudīt attālināti, pie dabas.

"Lielo dzintaru" šīs nedēļas beigās pieskandinās arī pavisam citādas skaņas - interneta tiešraidē būs skatāms elektroniskās mūzikas koncerts uz "Lielā dzintara" jumta. Pasākums tapis sadarbībā ar Latvijas elektroniskās mūzikas vēstnešiem "Dirty Deal Audio", un tā laikā uz koncertzāles jumta kāps vairāki skaņu mākslinieki, savukārt par gaismām būs parūpējies mākslinieks Mārtiņš Jansons. Koncerts piektdienas vakarā būs skatāms "Lielā dzintara" “Facebook” kontā.

Publicējiet savus iespaidus un viedokļus par kultūras norisēm sociālajos tīklos, un uz tikšanos nākamās nedēļas "Kultūrdevā"!

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti