Auto tauru aplausi un Eirovīzija. «Kultūrdevas» interneta apskats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Līdz ar nelielu ierobežojumu mīkstināšanu lēnām rodas iespēja kultūru atkal baudīt ne tikai tiešsaistē, bet arī klātienē.

Sestdienas vakarā Ādažos tika aizvadīts Latvijā pirmais autokoncerts. Ģitārista Mārča Auziņa mūziku stāvlaukumā bija sabraukuši klausīties vairāk nekā 200 cilvēki. Kā Mārcis pats pēc koncerta raksta sociālajos tīklos, šī bijusi viena no emocionālākajām solo uzstāšanās reizēm un būšana uz skatuves šādos apstākļos sniedz atklāsmi par to, cik liela svētība ir darīt savu sirdslietu. Koncerta beigās ierasto aplausu vietā - signāli ar gaismām un auto taures. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Noteikti viena no emocionālākajām solo uzstāšānās reizēm , kurā mijās vēlme koncertēt un mākslinieciski realizēties ar klausītāju “dzīvās kultūras” vakuumā uzlādēto enerģiju kontekstā ar esošo situāciju. ? Šī radošā sinerģija bija jūtama katrā koncerta sekundē. Esot uz skatuves šādos apstākļos, nāk atklāsme par to cik liela svētība ir darīt savu sirdslietu un dalīties ar to. ? Katrs smaids, pīpināšana (aplausi) un auto gaismas ir labākais novērtējums un motivācija turpmākajiem darbiem. Paldies ikkatram, kurš bija kopā ar mani šinī jaunatklātajā pasaulē, kuru esam nosaukuši par “autokoncertu” ? ? Paldies Ādažu Kultūras centrs un Ādažu Novads par uzņemšanu, Forte Production un Ilze Jansone par rīkošanu :) Uz jaunām tikšanās reizēm ? #marcisauzins #autokoncerts

A post shared by Marcis Auzins Music (@marcis.auzins) on May 17, 2020 at 6:54am PDT

Latvijā pandēmijas laikā atkal sāk parādīties arī auto jeb "drive-in" kinoteātri, kas savu slavas gājienu pasaulē piedzīvoja pagājušā gadsimta vidū. Pirmos brīvdabas kino seansus no saviem auto varēsim vērot jau šonedēļ Jelgavā - tur tiks izrādītas arī tādas pašmāju filmas kā "Kriminālās ekselences fonds" un "Pilsēta pie upes". Auto kino drīzumā sola seansus organizēt arī citās Latvijas pilsētās.

Lēmumu atsākt klātienes kinoseansus ir pieņēmis kinoteātris "Splendid Palace". Seansi - pavisam ekskluzīvi, zālē atrasties varēs vien 25 cilvēki. Kino baudītājus šī ziņa ļoti iepriecinājusi - šķiet, ka šie ekskluzīvie seansi varētu būt vēl baudāmāki par mums ierastajiem. Kā "Facebook" raksta Kristīne Matīsa, vērot kino patukšā zālē ir tieši tas, pēc kā šobrīd kārojas. 

Ikgadējais Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad tika aizstāts ar šovu "Eiropa staro", kas, tāpat kā Eirovīzija, tika translēts visā Eiropā... un Austrālijā. Un, tāpat kā par Eirovīziju, arī par šo šovu viedokļi sociālajos tīklos dalās.

Kristīne tviterī raksta, ka pasākums izdevies "gaumīgs un aizkustinošs", arī Armands Kalniņš tvīto, ka šovs bijis kā "uzmundrinājums tiem, kas vēlas atpakaļ agrāko pasauli". Vairāki soctīklu lietotāji priecājas par šīgada dalībnieku izpildīto kopdziesmu - tā bijusi sirsnīga un atstājusi "labu pēcgaršu". 

Taču daļa Eirovīzijas šova skatītāju galīgi nav sajūsmā - Annai Platpīrei, piemēram, šovs šķitis nevajadzīgs un garlaicīgs, tas neesot radījis "Eirovīzijas ģimenes" kopības sajūtu. Arī Edgaram Orlovskim pasākums šķitis vienmuļš, tam piekrīt žurnālists Guntis Rozenbergs, sakot, ka, ja Eirovīzija nebūtu tik "oldschool", konkurss šogad būtu varējis notikt tiešsaistē.

Šovu "Eiropa staro" kritizē arī daudzi ārzemju Eirovīzijas fani, sakot, ka šiem bija jābūt svētkiem, nevis monotonām runām par Covid-19. 

“Twitter” lietotāja Pakistannie par labāku sarīkojumu atzinusi mūsu pašmāju Eirovīzijas konkursu, kuru nesen tiešsaistē rīkoja dīdžejs Kārlis Ķilkuts, komiķis Edgars Bāliņš un jūtūberis Rojs Rodžers.

Kā tvīto Agnese Rutkēviča, atļauja pulcēties 25 cilvēkiem nenozīmē, ka tas ir jādara obligāti. :) Mazgājam rokas, distancējamies un tiekamies nākamnedēļ!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti