Izglītības līmenis: Augstākā izglītība

Pilsonība: Latvija

Dzīvesvieta: Rīga

1 Kādēļ vēlētājam ir jāuztic Jums Latvijas pārstāvniecība Eiropas Parlamentā?
Savas profesionālās darbības laikā esmu guvusi bagātu pieredzi, strādājot starptautiskās organizācijās. Kopš 1999.gada aktīvi iesaistos UNESCO darbībā: esmu bijusi Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre, Ģenerālās konferences viceprezidente un Kultūras komisijas vadītāja. Manā vadībā 190 UNESCO dalībvalstis apsprieda un pieņēma organizācijas vidēja termiņa stratēģiju. Esmu arī vadījusi Britu padomes pārstāvniecību Latvijā, kā arī Latvijas prezidentūras ES laikā Kultūras un mediju ministru padomi.
2 Ko Jūs gribat paveikt Eiropas Parlamenta deputāta amatā un kā plānojat to panākt?
Latvijas iedzīvotājiem, ņemot vērā mūsu ģeopolitisko novietojumu, Eiropas nākotnes jautājums nedrīkst būt vienaldzīgs! Eiropas Parlamenta deputāta būtisks uzdevums ir panākt, lai eiropieši atgūst ticību Eiropas Savienības nākotnei un tās dibināšanas pamatos ieliktajām vērtībām. Parlamentā darbošos izglītības un kultūras komisijā. Došu savu ieguldījumu vienotas un kvalitatīvas Eiropas izglītības telpas veidošanā, mazo kultūrtelpu un valodu stiprināšanā un informācijas telpas aizsardzībā.
3 Kāda, Jūsuprāt, būs ES nākotne nākamajos piecos gados?
Nākotnes Eiropai ir jābūt viedai! To veido pilsoņi, kuru izaugsmes resurss ir gadsimtos uzkrātā Eiropas civilizācijas gudrība, pagātnes pieredzes un sociālā atmiņa, Eiropas tautu mantojums, radošums un izcilība. Eiropas viedums izpaužas arī cieņpilnā attieksmē pret dabu un „zaļās” domāšanas piemērošanā ikdienas rīcībās un izvēlēs.
Iegūtā izglītības pakāpe Izglītības iestāde Gads Specialitāte
Augstākā Latvijas Universitāte 2001 sociālo zinātņu maģistra grāds, specializācija sabiedrības vadībā
Augstākā Latvijas Kultūras akadēmija 1996 mākslas maģistra grāds, kultūras teorijas, administrācijas un vēstures specialitāte
Augstākā Latvijas Universitāte 1994 vēstures zinātņu bakalaura grāds
Darbavieta Amats
Latvijas Republikas Kultūras ministrija ministre
Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” valdes locekle
Dziesmu un deju svētku padome priekšsēdētāja
Sabiedrības integrācijas fonds padomes locekle
Valsts Kultūrkapitāla fonds padomes locekle
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija prezidente
Valoda Līmenis
Latviešu dzimtā
Angļu ļoti labas
Franču pamatzināšanas
Vācu pamatzināšanas
Jaunumi

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt