ANO ziņo par cilvēktiesību pārkāpumiem pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un karagūstekņiem
ANO cilvēktiesību monitoringa misijas vadība piektdien Kijivā nāca klajā ar jaunāko ziņojumu par cilvēktiesību ievērošanu Ukrainā un attieksmi pret karagūstekļiem. ANO monitoringa misijas vadītāja Matilde Bognere ieskicēja gan kopējo situāciju cilvēktiesību aizsardzības jomā pēdējo sešu mēnešu laikā Ukrainā, gan arī informēja par iespējamiem pārkāpumiem attiecībā uz karagūstekņiem.
«Jūs esat paraugs!» No Latvijas uz Ukrainu dodas kartējais humānās palīdzības konvojs
Latvijas iedzīvotāji nav pieraduši pie kara Ukrainā un turpina aktīvi ziedot un palīdzēt Ukrainai, piektdien uzsvēra Ukrainas atbalstītāji Rīgā pie Kongresu nama, kur tika pavadīts kārtējais humānās palīdzības konvojs uz Ukrainu. Vairāki Latvijas uzņēmumi, organizācijas un arī Latvijas iedzīvotāji sūta nepieciešamās lietas Ukrainas bruņoto spēku brigādēm. Šoreiz uz Ukrainu dosies arī vairāki transportlīdzekļi. 
Kara posts un ukraiņu spēks – divas Ukrainai veltītas izstādes skatāmas LU Akadēmiskajā bibliotēkā
Kontrastainas, emocionālas, uz dziļākām pārdomām aicinošas ir izstādes, ko 24. martā atklās Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā. Abas tās veltītas mūsdienu Ukrainas tematikai. Viena ir Šveices fotogrāfa Kurta Sautera darbu izstāde "Un ticībā cerība dzimst", kurā skatāmas fotogrāfijas, kas tapušas Ukrainā šī gada sākumā. Otras izstādes autores ir Tukuma gleznošanas studijas dalībnieces, kas savos darbos atklāj ukraiņu sievietes skaistumu un spēku.
ASV dzimusī ukraiņu rakstniece: Ir sajūta, ka mūs internetā mēģina apklusināt
Ukraiņu rakstniece Tetjana Denforda dzimusi un augusi ASV. Viņa izpelnījusies uzmanību ar savu aktivitāti sociālajos tīklos un atzīst, ka ukraiņiem nākas piedomāt pie tā, ko runā, jo arī pati ir piedzīvojusi gan sava "Instagram" konta bloķēšanu uz laiku, gan "Twitter" konta slēgšanu. Viņa sarunā Latvijas Radio raidierakstā "Drošinātājs" atzina: "Gan diasporā, gan pašā Ukrainā jūtamies tā, it kā mūs mēģinātu nedaudz apklusināt.""
Drošības politikas eksperte: Arvien vairāk izskatās, ka Krievija ir mazais, bet Ķīna lielais brālis
Krievijas līderis Vladimirs Putins, uzņemot Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu vizītē Maskavā, viennozīmīgi centās glaimot un piesaistīt Ķīnu Krievijai, bet arvien vairāk izskatās, ka šajās attiecībās noteicošais spēks jeb lielais brālis ir Ķīna, kas ar šādu vizīti vēlas pasaulei izrādīt savu ietekmīgumu, Latvijas Radio raidierakstā "Drošinātājs" vērtēja Vācijas Māršala fonda Ziemeļu novirziena vadītāja un drošības politikas pētniece Kristīne Bērziņa.
Otro gadu komiķi «Izsmies karakuģi Ukrainas brīvībai»
1. aprīlī no pulksten 15.00 mūzikas namā "Daile" jau otro gadu apvienosies vairāki pašmāju komēdijas žanra pārstāvji, lai labdarības pasākumā "Izsmej karakuģi Ukrainas brīvībai" veltītu savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam. Par pasākumā saziedotajiem līdzekļiem, sadarbojoties ar ziedot.lv, bezrindas.lv, Ukrainai tiks iegādāti strāvas ģeneratori, informēja organizatori.
Krievijas nafta nonāk Eiropā, apejot sankcijas
Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska padomnieks ekonomikas jautājumos Olegs Ustenko vēsta, ka Krievijas nafta joprojām nonāk Eiropā, jo tiek izmantoti dažādi trūkumi Eiropas Savienības ieviesto sankciju režīmā.
Latvijā top spēlfilma «Nadja» par ukraiņu sievietes pieredzi karā
Šobrīd Latvijā notiek ukraiņu spēlfilmas uzņemšana. To veic entuziastu grupa, pārsvarā šeit dzīvojošie ukraiņi. Filmas sižets balstās patiesos notikumos par traģisku sievietes likteni, kura kara apstākļos dzemdē bērnu un meitenītei tiek dots vārds Nadežda jeb latviski – cerība.
Smiltēns: Moldovai svarīga arī Latvijas pieredze ceļā uz Eiropas Savienību
Moldovai ir ļoti svarīga arī Latvijas pieredze ceļā uz Eiropas Savienību (ES), tā Latvijas parlamenta delegācijas vizītes laikā Moldovā norādīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"). Vizītes laikā trešdien amatpersonu viens no galvenajiem pārrunātajiem jautājumiem bija, kā palīdzēt Moldovai pašreizējā sarežģītajā laikā.
Diasporas atbalsts Ukrainai – no praktiskas palīdzības līdz vēstulei Baidenam
Diaspora visā pasaulē, bet jo aktīvi Kanādā, Amerikā, Austrālijā un Jaunzēlandē, tāpat arī lielā daļā Eiropas, tostarp Zviedrijā, atbalsta Ukrainu un ukraiņus jau kopš Krievijas iebrukuma sākuma. Latvieši ir tie, kuri nereti arī vietējiem mītnes zemēs skaidro notiekošo no sava skatu punkta, jo nereti vietējiem šis karš var šķist tāls un viņus neskarošs. Diasporas pārstāvji Latvijas Radio raidījumā "Globālais latvietis. 21. gadsimts" norādīja – latviešiem pasaulē notiekošais Ukrainā nav vienaldzīgs.
Svarīgākais šobrīd