VIDEO: Medijpratības iniciatīvas «Pilna doma» apbalvošanas ceremonija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šodien tiek godināti medijpratības iniciatīvas “Pilna doma” konkursa šī gada uzvarētāji. Tie ir vidusskolēni, kas ieguvuši lielāko punktu skaitu, aizpildot LSM.lv un "Pilnas domas" medijpratības testus

Pirmo vietu ieguva Elīze Lāce no Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas. Otro vietu sadalīja Roberts Ausmanis no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas un Tīna Znamenska no Rojas vidusskolas. Godalgoto trešo vietu ieguva Megija Belinska no Nautrēnu vidusskolas. Savukārt

visaktīvākie bija skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas. 

„Testu laikā skolēni varēja gan apgūt teorētiskas zināšanas par kvalitatīvas žurnālistikas pamatprincipiem, gan paši izmēģināt spēkus žurnālistu lomā, plānojot mediju satura veidošanu saviem vienaudžiem. Dalībnieku aktivitāte dod pamatu cerībām, ka nākotnē no „Pilna doma“ rindām izaugs daudz labu žurnālistu, bet jau šobrīd šie jaunieši ir gana zinoši, lai medijpratības jautājumos izglītotu savus draugus un skolasbiedrus, vecākus un vecvecākus,“ uzsver Baltijas mediju izcilības centra izpilddirektora pienākumu izpilditājs Jānis Siksnis.

Trīs tiešsaistes medijpratības testus aizpildīja 4147 cilvēki. 10-11. klašu skolēni, kuri ieguva lielāko punktu skaitu, viesojās mediju redakcijās un piedalījās noslēguma pasākumā pirmdien, 2. decembrī, Rīgā kopā ar īpašo muzikālo viesi VIŅA.

Projekta “Pilna doma” gaitā vienpadsmit pieredzējuši žurnālisti viesojās 45 skolās visā Latvijā - no Nīcas līdz Naukšēniem un no Ventspils līdz Ludzai.

Papildus nodarbībām skolās šogad ir jaunums - testu sērija internetā, kas dod iespēju gan mācīties, gan pārbaudīt, vai skolēni spēj atpazīt maldinošus vēstījumus un kritiski izvērtēt informācijas avotus. Visi testi, materiāli un nodarbības skolā ir pieejamas gan latviešu, gan krievu valodā.

Projekta ietvaros skolēniem un pedagogiem tika piedāvāts arī plašs mācību materiālu klāsts medijpratībā latviešu un krievu valodā portālā sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”.  
 
"Pilna doma” notiek jau trešo gadu. Projektu īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs ar "British Council" un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti