VIDEO: Diskusija «Mana Latvija – reālā un tēls medijos»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Uzsākot UNESCO Pasaules medijpratības un informācijas pratības nedēļu Latvijā, kā arī gatavojoties Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits aicina jauniešus, studentus, skolotājus, bibliotekārus uz diskusiju "Mana Latvija – reālā un tēls medijos", informēja prezidenta kanceleja.

Ikviens no mums pieņem lēmumus – tie ietekmē gan mūsu ikdienu, gan nākotni. Mēs izvēlamies, kur mācīties, kādā augstskolā studēt, kur strādāt. Mēs arī pieņemam lēmumus, kas var ietekmēt visas sabiedrības valsts drošību, nākotni un attīstību. Kā mūsu izvēli ietekmē maldinoša vai manipulatīva informācija?  Vai mēs protam atšķirt patiesu informāciju no tādas, kuras mērķis ir nomelnot, manipulēt, ietekmēt mūsu viedokli un tātad arī rīcību? 

Ikviena Latvijas iedzīvotāja mediju un informācijas pratība ietekmē gan viņa paša dzīvi, gan to, cik droša kopumā ir mūsu sabiedrība un valsts, cik sekmīga ir tās attīstība. Tādēļ svarīgi, lai medijpratības prasmes apgūst pēc iespējas plašāka sabiedrības daļa, kas spētu labi izsvērt informāciju.

"Lai orientētos informācijas okeānā, ir nepieciešams prāta treniņš un prasmes, kritiskā domāšana un trenēti medijpratības muskuļi," saka Valsts prezidents Egils Levits.

Diskusijā "Mana Latvija – reālā un tēls medijos" Valsts prezidents kopā ar jauniešiem – debašu dalībniekiem – un pasākuma viesiem meklēs atbildes uz būtiskiem jautājumiem: kā mediji ietekmē mūsu domas, uzskatus par Latviju un nozīmīgiem notikumiem? Kā izplatītie stereotipi, aizspriedumi par Latviju, latviešu valodu, valsts veiksmēm un neveiksmēm ietekmē mūsu uzskatus un rīcību dažādās situācijās? Kāds ir mērķis par Latviju izplatītajai dezinformācijai un manipulatīvajam saturam? Kā, sastopoties ar dezinformāciju, jārīkojas medijpratīgam Latvijas iedzīvotājam?

Sarunu vadīs stratēģiskās komunikācijas eksperte Elīna Lange-Ionatamishvili.

Debates tiek rīkotas sadarbībā ar valsts un nevalstiskā sektora organizācijām, kas strādā medijpratības politikas un ieviešanas jomā, – globālo attīstības un izglītības organizāciju "IREX" un Latvijas Drošāka interneta centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti