Labrīt

Daudzdzīvokļu māju renovācija: nosiltinātas mājas iedzīvotājs Kaspars Loža

Labrīt

Martas Hercas jaunā filma vēsta par holokaustu pieredzējušo vēsturnieku Marģeru Vestermani

Anna Platpīre: NEPLP bieži vien darbojas vairāk kā soda institūcija

Žurnālistu asociācijas vadītāja: NEPLP bieži vien darbojas vairāk kā soda institūcija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) bieži vien darbojas vairāk kā soda institūcija. To ceturtdien intervijā Latvijas Radio, runājot par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"), sacīja Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāja Anna Platpīre.

"NEPLP bieži vien darbojas vairāk kā soda institūcija, demonstrējot vairāk spēku," teica asociācijas vadītāja.

Viņa arī atzīmēja, ka šis precedents nav patīkams, jo pārkāpumi medijiem mēdz būt, tostarp mēdz būt gan pārkāpumi saturā, gan arī tehniski pārkāpumi.

Platpīre atkārtoti norādīja: nenoliedzot, ka "Doždj" savā darbā ir pieļāvis pārkāpumus, LŽA tomēr mediju uzrauga lēmumu par kanāla sodīšanu uzskata par sasteigtu un piemēroto sodu – par nesamērīgu. NEPLP plānotais solis par apraides licences anulēšanu netika apspriests ar "Doždj", kas jau bija atlaidis žurnālistu, kurš bija pieļāvis pārkāpumu – paudis atbalstu Krievijas armijai.

"(..) Varbūt mēs paši kaut kādā brīdī nenosargājām mediju neatkarību vai līdzīgi. Saprotu arī, ka NEPLP vairākkārt ir uzsvērusi, ka viņiem ir bijušas ļoti garas sarunas ar "TV Rain", kuru laikā viņi nav saņēmuši pretimnākšanu. (..) Saprotu, ka viņi vienkārši nav atraduši kopīgu komunikāciju, kā rezultātā šis ir arī noticis," sprieda Platpīre.

NEPLP lēmums anulēt apraides licenci Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pēc LŽA vadītājas domām, atstās ietekmi uz Latvijas mediju brīvības indeksu.

Ietekme būs ja ne šajā gadā, tad nākamajā gadā noteikti, jo ''lēmums slēgt mediju, balstoties uz esošajiem argumentiem, neliecina par "neko ļoti pozitīvu.''

Platpīre atzina, ka pēc NEPLP lēmuma anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" cits Latvijā strādājošais Krievijas neatkarīgais medijs – "Meduza" – paudis bažas par savu tālāko darbību Latvijā. "Medijiem, kas neraida latviešu valodā, ir jautājumi par to, cik ātri vai viegli var kādu aizvērt," atzina LŽA vadītāja.

KONTEKSTS:

NEPLP nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Vērtēta arī no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija.

Lēmums stājas spēkā naktī uz ceturtdienu, 8. decembri, kad "TV Rain" jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Tāpat NEPLP lūgs uzlikt ģeobloku "TV Rain" kanālam šajā platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā.

LŽA izteica nožēlu par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem. Starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām" paziņoja, ka Krievijas neatkarīgās TV programmas cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti