Pretvalstiska satura dēļ NEPLP liedz piekļuvi prokremliskam portālam

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) liegusi pieeju kārtējam prokremliskam portālam, kas izplatīja Latvijai naidīgu informāciju, liecina padomes lēmums.

Kāda kompetentā valsts pārvaldes iestāde vērsusi NEPLP uzmanību uz tīmekļvietnes "pravda-lv.com" saturu, kas ir pretrunā Latvijas informatīvās telpas un nacionālās drošības interesēm. Kompetentās iestādes apkopotā informācija liecina, ka portāls izplata paziņojumus, kas ir vērsti pret Latvijas valsti un tās tuvākajām sabiedrotajām. Tāpat tiek norādīts, ka tīmekļvietne pauž atbalstu Krievijai un tās sabiedrotajām valstīm.

NEPLP un kompetentā valsts pārvaldes iestāde ir konstatējusi, ka

minētajā tīmekļvietnē tiek izplatīta sagrozīta un nepatiesa informācija par karu Ukrainā un Krievijas darbībām ieņemtajās teritorijās, atbalstot Krievijas veiktās darbības.

Tāpat tīmekļa vietnē izplatīta arī naidu kurinoša informācija un informācija ar mērķi diskreditēt Latvijas valsti, Ukrainu un NATO. Šāda informācija Latvijas informatīvajā telpā var radīt maldīgu priekšstatu par notikumiem pasaulē, negatīvi ietekmēt dažādu sabiedrības grupu līdzāspastāvēšanu Latvijā un radīt apdraudējumu Latvijas valsts drošībai.

Ņemot vērā NEPLP veiktā monitoringa rezultātā konstatēto, kompetentās iestādes sniegto informāciju, tīmekļa vietnē izvietoto saturu, normatīvajos aktos noteikto, kā arī ģeopolitisko situāciju pasaulē, NEPLP atzinusi, ka piekļuves liegšana minētajai tīmekļvietnei veicama nekavējoties, jo jebkura nepamatota kavēšanās ar piekļuves liegšanu tīmekļvietnei veicinātu apstākļus, ka tīmekļvietnē joprojām tiktu izplatīta tāda informācija, kas apdraud valsts drošību, kā arī dezinformācija un viltus ziņas, taču esošajā ģeopolitiskajā situācijā tieši nepieciešams nodrošināt uzticamas, kvalitatīvas un faktos balstītas patiesas informācijas pieejamību.

Secinot, ka portālā tiek izplatīts saturs, kas apdraud valsts drošību, tajā skaitā Latvijas nacionālo drošību, lemts ierobežot piekļuvi tīmekļvietnei "https://pravda-lv.com", kā arī to dublējošām spoguļlapām, kas pastāv jau lēmuma pieņemšanas brīdī vai tiks izveidotas pēc tā pieņemšanas nolūkā apiet noteikto ierobežojumu.

Saskaņā ar lēmumu interneta piekļuves pakalpojumu sniedzošajiem komersantiem nekavējoties jāliedz piekļuve tīmekļvietnei un tās domēna vārdiem, novirzot to lietotājus uz informatīvo paziņojumu "nelegalssaturs.lv".

Kopš kara Ukrainā sākuma NEPLP ir pieņēmusi lēmumu Latvijas teritorijā bloķēt vairākus desmitus mājaslapu, kas izplata valsts drošību apdraudošu saturu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti