Panorāma

Rīgā notiek maratons

Panorāma

Pierobežā Krievijas televīzijas joprojām populārākās

Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietā stāda puķes

Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietā stāda puķes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Piemiņas parka izveidošana Zolitūdē sagruvušā lielveikala “Maxima” traģēdijas vietā kavējas nesakārtoto juridisko jautājumu dēļ. Tādēļ biedrība “Zolitūde 21.11.” pašu spēkiem cenšas rūpēties par piemiņas vietas sakārtošanu. No šodienas vairākas puķu dobes laukumā kļuvušas krāsainākas. Ikviens, kas atnāca ar savu puķu stādu, varēja iegūt grāmatu, kurā pastāstīts par katru no 54 traģēdijā bojāgājušajiem. 

Biedrības aktīvisti priecājas, ka vairākas puķes no pērnā gada iesakņojušās un šogad ziedēs. Visaugstāk izslējusies peonija, kuru kāda traģēdijā cietusī izraka savā dārzā un atveda uz šejieni. Puķes biedrība stādīja arī pērn.

Puķu dobes laukumā ap kokiem iznāk raibu raibās. Kādu puķi katrs atnes, tāda arī tiek iestādīta. Samtenes, begonijas, atraitnītes. Starp aktīvākajiem stādītājiem arī bojāgājušā ugunsdzēsēja Edgara Reinfelda vecāmamma, kuras dzīvē traģēdija ir atstājusi paliekošas sekas. 

Oficiālu piemiņas parku traģēdijas vietā pagaidām nav iespējams izveidot nesakārtoto juridisko attiecību dēļ. Arī piemineklis ir pagaidu. Zemessgabals, uz kura atradās sabrukušais lielveikals ''Maxima'' un līdzās esošā daudzstāvu māja tagad pieder Igaunijas bankai "Eesti Krediidipank", kas to iegādājās pēc “Homburg Zolitūde” maksātnespējas. Īpašumu banka solīja pārdot. 

Kamēr jautājums par oficiālu piemiņas vietu karājas gaisā, biedrība pašu spēkiem rūpējas par laukumu. Tā pērn puķes katru vakaru pēc savas iniciatīvas nācis laistīt apsargs no tuvējās spēļu zāles. Valērijs, kas atradās lielveikalā nogruvuma brīdī, saka, ka tā pat ir siltāk un vairāk no sirds, ja paši rūpējas saviem spēkiem:

"Tas ir no visas sirds. Puķes ir piemiņai. Tas ir vajadzīgs mums dzīvajiem, iespējams arī viņiem augšā, bet tas ir vajadzīgs mums."

2013.gada 21.novembrī Zolitūdes mikrorajonā notika upuru skaita lielākā traģēdija kopš neatkarības atjaunošanas. Divu nogruvumu rezultātā gāja bojā 54 cilvēki un vairāki desmiti tika ievainoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti