Zolitūdes traģēdijas krimināllietā pirmās tiesas sēdes notiks izstāžu centrā Ķīpsalā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā pirmās tiesas sēdes notiks Ķīpalā – starptautiskā izstāžu centra telpās. Par to Latvijas Televīziju pirmdien, 9.novembrī, informēja Rīgas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Daina Treija.

Jau ziņots, ka tiesai pašai nav tādu telpu, kur uzņemt visus lietas dalībniekus. Lai gan izlīdzēt piekritusi Administratīvā apgabaltiesa, tomēr arī tur nav iespējams nodrošināt sēdvietas gandrīz 300 cilvēkiem, kuriem ir tiesības būt klāt tiesas procesā.

Tādēļ nolemts izmantot Ķīpsalas zāli. Pirmā Zolitūdes tiesas sēde plānota 8.decembrī, un tuvākajās dienās lietas dalībniekiem tikšot izsūtīti uzaicinājumi norādītajā datumā ierasties Ķīpsalas ielā 8.

Zemgales priekšpilsētas tiesā prognozē – ja turpmākajās sēdēs klātesošo skaits samazināsies, tad varēs izmantot telpas Administratīvajā apgabaltiesā.

Jau vēstīts, ka Zolitūdes traģēdijā, kas notika 2013.gada 21.novembrī, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa apjomīgo Zolitūdes traģēdijas krimināllietu sāks skatīt decembra sākumā. Lietā ir deviņi apsūdzētie. Smagākās apsūdzības ir būvinženierim Ivaram Sergetam, būvekspertam Andrim Gulbim, arhitektam Andrim Kalinkam, “RE&RE” būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam un būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam gan par būvniecības likumu un normatīvu pārkāpšanu, gan nogalināšanu aiz neuzmanības.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti