Zolitūdes lietā vēl divi aizdomās turētie

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 4 mēnešiem.

Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā vēl divām personām piemērots aizdomās turēto statuss, liecina policijas sniegtā informācija.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks  Andrejs Grišins Latvijas Televīzijai apliecināja, ka šonedēļ aizdomās turētā statuss piemērots vēl divām personām.

Turklāt šīm divām personām piemērots tāds drošības līdzeklis kā policijas uzraudzība, aizliegums pamest valsts un aizliegums tikties ar kriminālprocesā iesaistītajām personām.

Tāpat šonedēļ pret divām juridiskajām personām sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu. „Ja mēs runājam par mantisko ierobežojumu attiecībā pret juridiskajām personām, netika apmierināts policijas lūgums šādu ierobežojumu piemērot. Tas ir izmeklēšanas tiesnešu pieņemtais lēmums,” sacīja policijas pārstāvis.

Pašlaik kopumā kriminālprocesā ir pieci aizdomās turētie un pret četriem uzņēmumiem uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turētie ir būvdarbu vadītājs un būvuzraugs. Uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš uz tālruņa zvaniem neatbildēja.

"Saistībā ar šodien izskanējušo informāciju par aizdomās turētā statusa piešķiršanu divām juridiskajām personām un divām fiziskām personām, "Re&Re" nav saņemta nekāda oficiāla dokumentācija no tiesībsargājošiem dienestiem. "Re&Re" arī nav pieejama plašāka informācija par to, kas jau izskanējusi medijos, tādēļ plašākus komentārus par notikušo nevaram sniegt," aģentūrai LETA sacīja "Re&Re" pārstāve Ligita Brodiņa.

Tāpat aizdomās turētā statuss ir piemērots būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam, aģentūrai LETA apstiprināja viņa pārstāvis advokāts Agris Eglītis. Plašākus komentārus viņš atteicās sniegt, tomēr norādīja, ka piemēroto drošības līdzekli nepārsūdzēs.

Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas lietā tiesā ir trīs aizdomās turētie, divus - būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi un būvinžinieri Ivaru Sergetu -  sākotnēji apcietināja,  bet vēlāk atbrīvoja, nosakot policijas uzraudzību.

Gan būvinženieris Sergets, gan arī būveksperts Gulbis bija apcietināti un atradās izmeklēšanas cietumā nepilnas divas nedēļas. Viņu advokāti uzstāja, ka tas bijis uz sabiedrības nomierināšanu vērsts, taču nepamatoti bargs lēmums un tāpēc izmantoja iespēju to pārsūdzēt.

Kopumā Zolitūdes kriminālprocesa izmeklēšanā Valsts policija atzinusi par aizdomās turētām trīs personas. Trešais ir arhitekts Andris Kalinka, taču viņam piemērots vieglāks drošības līdzeklis - policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts. Pamatojot šādu atšķirību, policijā īpaši uzsvēra viņa attieksmi izmeklēšanas laikā. Policijā norāda - aizdomās turētie būšot vēl. Lietu prokuratūrai varētu nodot tuvāko divu mēnešu laikā.

Policija pieļauj, ka lietā turpmāk varētu būt vēl vairāki aizdomās turētie un divu mēnešu laikā tā varētu tikt nodota prokuratūrā.

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, arī trīs glābēji, vienu vai abus vecākus zaudēja 23 bērni.

Tiesībsargājošajās iestādēs vairākkārt norādīja, ka Zolitūdes traģēdijas lieta ir lielākā un sarežģītākā krimināllieta Latvijas vēsturē, un šo darbu veic milzīgs cilvēku skaits. Izmeklēšanas darba grupā ir iesaistīti 40 izmeklētāji un četri prokurori.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti