Ziņas vieglajā valodā 4.decembrī

Ziņas vieglajā valodā 4.decembrī.

Ziņas vieglajā valodā 4.decembrī.Sandra Glāzupa

  Eirogrupu vadīs portugāļu ministrs

  Eiropas Savienības finanšu ministru padomes jeb tā dēvētās Eirogrupas sanāksmē pirmdien Briselē par nākamo Eirogrupas prezidentu ievēlēts Portugāles finanšu ministrs Māriu Sentenu.

  Uz šo amatu kandidēja vēl trīs finanšu ministri - Dana Reizniece-Ozola no Latvijas, Pjērs Gramenja no Luksemburgas un Peters Kažimīrs no Slovākijas.

  Pašreizējais Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms paziņojis, ka nākamā gada janvārī atstās Eirozonas prezidenta amatu.

  Domā par Stradiņa un Austrumu slimnīcu apvienošanu

  Patlaban vēl nav konkrēta plāna Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas apvienošanai, bet par to tiek domāts.

  Veselības ministre Anda Čakša ir pārliecināta, ka veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes celšanai ir jādomā par slimnīcu sadarbību.

  Savāc 10 000 parakstu kopdzīves likumam

  Portālā "Manabalss.lv" par iniciatīvu "Par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā" savākti 10 000 parakstu, kas nepieciešami, lai to iesniegtu skatīšanai Saeimā.

  Kopdzīves likuma projekts paredz iespēju nelaulātiem pāriem pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi.
  Tas nodrošinās atbilstošas civilās un administratīvās tiesības un kopdzīvē dzīvojošu pāru tiesības uz valsts aizsardzību.

  Vācijā turpinās koalīcijas sarunas

  Vācijas sociāldemokrātu līderi vienojušies sākt sarunas par valdības veidošanu ar kancleres Angelas Merkeles konservatīvo bloku.
  Šis lēmums gan vēl ir jāapstiprina šonedēļ plānotajā sociāldemokrātu konferencē.

  Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons un Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs pievienojušies Vācijas sociāldemokrātu līderim Martinam Šulcam adresētajiem aicinājumiem, lai viņš ceturtdien plānotajā SPD konferencē iesaka partijai pievienoties Merkelei, tādējādi nodrošinot stabilitātes sajūtu Eiropas centrā.

  ASV un Dienvidkoreja sāk vērienīgas militārās mācības

  ASV un Dienvidkoreja pirmdien, 4.decembrī,  sākusi savas visu laiku lielākās kopīgās gaisa spēku mācības. Tās notiek nedēļu pēc Ziemeļkorejas pēdējā raķetes izmēģinājuma.

  Krievija šīs militārās mācības uzskata par nevajadzīgām, jo tās lieki saasinot situāciju Korejas pussalā.
  Arī Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna režīms paudis, ka Savienotās Valstis ar militārajām mācībām netieši aicina uz kodolkaru.

  Latvijas filmai panākumi Turcijas festivālā

  Latvijas Kultūras akadēmijas absolventa Kārļa Lesiņa dokumentālā filma "Vectēva tēvs" atzīta par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu Turcijas festivālā.
  Šajā kategorijā bija iesniegtas 1500 filmas.

  Sadalītas filmu festivāla 2ANNAS balvas

  Noslēdzies 22. Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS.
  Festivāla izskaņā sadalītas kino balvas piecās kategorijās.

  Starptautiskajā īsfilmu konkursā “Grand Prix” ieguvusi ASV režisores Kristijas Guevaras-Flanaganas dokumentālā filma “Kas ar viņu notika”.

  Sākas dziesmu pasūtīšana “Dod pieci” maratonā

  No pirmdienas, 4.decembra, sākas dziesmu pieteikšana labdarības maratonam ''Dod pieci''.
  Tas šogad norisināsies jau ceturto reizi, un šoreiz ziedojumi tiek vākti audžuģimeņu atbalstam, lai palīdzētu tiem bērniem, kuriem ir vajadzīga ģimene.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti