Pēc viņa teiktā, janvārī Zemessardze saņēma vairāk nekā 180 pieteikumus iestājai Zemessardzē, februārī – 220, bet martā – vairāk nekā 1800. "Vienkārši viena mēneša laikā gandrīz 2000 pieteikumu," teica Bubucis.
Aprīlī Zemessardze saņēma vairāk nekā 500 pieteikumus, maijā 240, bet jūnijā – 127. Jūlijā saņemti nedaudz vairāk – ap 300 pieteikumu, kas lielākoties skaidrojams ar Zemessardzes pārstāvju dalību dažādos rekrutēšanas pasākumos skolās un pilsētu svētkos, klāstīja Bubucis.
Pēc viņa teiktā, kopumā no šā gada janvāra līdz šim brīdim saņemti vairāk nekā 3000 pieteikumu dalībai Zemessardzē.
Līdz šim uzņemti un pamatapmācību iziet vairāk nekā 1400 jauno zemessargu, bet daļa vēl iziet veselības, drošības un citas pārbaudes. Zemessardzē dažādu veselības un drošības apsvērumu dēļ nav uzņemti 15%–20% no pieteikumu iesniedzējiem.
"Bet galvenokārt nevis drošības pēc netiek uzņemti, bet veselības [dēļ]. (..) Fiziskais stāvoklis nav pirmšķirīgs un ļoti svarīgs. Ja viņš iestāšanās brīdī nespēj kādas prasības veikt, tad viņam joprojām ir laiks, gads, pusgads, kurā minimālās prasības sasniegt. Tā kā tas nav iemesls, kāpēc mēs neuzņemam Zemessardzē," teica Zemessardzes štāba priekšnieks.
Pēc Bubuča teiktā, pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā par aptuveni 3% pieaudzis vīriešu īpatsvars Zemessardzē.
Iepriekš aptuveni 20% no visiem zemessargiem bija sievietes un pārējie – vīrieši.
Bubucis atzina, ka vēlētos, lai būtu vairāk pieteikumu dalībai Zemessardzē. Pašreizējā interese par brīvprātīgo militāro dienestu, viņaprāt, ir laba. Par negatīvu tendenci varēs runāt, ja pieteikumu skaits mēnesī būs mazāks par 100.
No esošajiem zemessargiem vairāk nekā 1200 ir vecuma grupā no 21 līdz 25 gadiem, aptuveni tikpat ir vecuma grupā no 26 līdz 30 gadiem, 1600 – vecuma grupā no 31 līdz 36 gadiem, 1400 – vecuma grupā no 36 līdz 40 gadiem.
Jaunajiem zemessargiem pamatapmācība ilgst 21 dienu, un to parasti apgūst viena divu gadu laikā. Ir arī reti gadījumi, kad šo pamatapmācību neiziet trīs gadu griezumā.
"Tad ir gadījumi, kad atskaitām no Zemessardzes, kad zemessargs pats pasaka, ka pēc pamatapmācības pabeigšanas Zemessardzē nevarēs parādīties nevienu dienu gadā un tuvākos trīs četrus gadus neredz iespējas piedalīties apmācību vai uzdevumu izpildes procesā,(..)," stāstīja Bubucis, norādot, ka arī šie cilvēki ir nozīmīgi valsts aizsardzība, jo tiek ieskaitīti rezervē.
Bubucis atzina, ka zemessargi mēdz pamest dienestu, kad dzīves, darba vai ģimenes apstākļu maiņas dēļ Zemessardzei vairs nevar veltīt savu brīvo laiku.