Rīta Panorāma

Tetovējums apliecina lepnumu par Latviju!

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju (NA) Ināru Mūrnieci

Intervija ar Valsts prezidentu (2007–2011) Valdi Zatleru

Zatlers: Nesavtīgā palīdzība Ukrainas bēgļiem rāda – cik spēcīga tauta esam kļuvusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas kara Ukrainā laikā pirmo reizi ieraudzīju, cik spēcīga ir latviešu tauta, nesavtīgi palīdzot Ukrainas kara bēgļiem. To Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Rīta panorāma" speciālizlaidumā trešdien, 4. maijā, sacīja Latvijas bijušais prezidents Valdis Zatlers.

"Es pirmo reizi ieraudzīju šajos [Krievijas] kara Ukrainā mēnešos, cik spēcīga ir latviešu tauta. Nav vairs tās zemnieku piesardzības vai [nostājas] "mēs te pagaidīsim, ar ko tas beigsies, un tad būsim uzmanīgi"," sacīja Zatlers, norādot, ka Latvijas iedzīvotāji nesavtīgi un bez minstināšanās steidza palīdzēt Ukrainas kara bēgļiem, tostarp saziedojot vairāk nekā deviņus miljonus eiro un dodot pajumti savās mājās.

"Cilvēki vienkārši gāja, ziedoja, darīja. Tieši šī nesavtība liecina par to, cik spēcīga kā tauta mēs esam kļuvusi šajos 32 gados [kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas]," vērtēja Zatlers.

Viņš atzina, ka latvieši Latvijā šobrīd jūtas pārliecināti par sevi, ko nevarētu teikt par šeit dzīvojošajiem krievvalodīgajiem. Daļai no viņiem var būt citāds viedoklis – tas kādam var nepatikt, tomēr cits viedoklis var būt – tiktāl, cik tas nav naidīgs un nešķeļ Latvijas tautu. "Sašķeltība rodas tad, kad šie viedokļi sāk viens ar otru karot," teica eksprezidents.

Latvijas krievvalodīgajiem skaidri ir jāpasaka – Krievijas agresija Ukrainā uzplēš latviešu ģimeņu vēsturiskās rētas, proti, atgādina par 1940. gada norisēm un Latvijas okupāciju.

"Ar šīm jūtām arī tiem, kas nav latvieši, ir jārēķinās," atzīmēja bijušais Latvijas prezidents.  

Runājot par pieminekli Uzvaras parkā un tā iespējamo demontēšanu, Zatlers teica, ka šis piemineklis ir kļuvis "pretīgs" un būtu nojaucams, jo atgādina par Krievijas agresiju Ukrainā.

Pēc Latvijas eksprezidenta domām, ar Krievijas kara Ukrainā realitāti vajadzēs sadzīvot vēl ilgi. Neviens nezina, cik ilgi tas varētu turpināties, taču nav izslēgts, ka Krievija kļūs daudz bīstamāka, nekā tā ir šobrīd.

"Liekas, kur nu vēl [bīstamāka], bet ir iespējams vēl. Tāpēc jāsaprot, ka mums jābūt godīgiem vienam pret otru, mums jātur savs vārds savās attiecībās ikdienā, jāveicina uzticība vienam pret otru. Līdz ar to ir jākļūst daudz spēcīgākam pretiniekam, kuram nevar uzbrukt un kuru nevar iebiedēt," piebilda Zatlers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti