Zaķusalas TV torņa pārbūvi varētu sākt nākamgad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vairāk nekā 60 miljonus eiro vērtā Zaķusalas televīzijas torņa pārbūve varētu sākties nākamgad un ilgt četrus līdz piecus gadus, Latvijas Radio uzzināja Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā (LVRTC).

Pēc pērnvasar izsludinātās būvdarbu iepirkuma pirmās kārtas nācies veikt grozījumus iepirkuma nolikumā, tāpēc pieteikumu izvērtēšana joprojām turpinās. Šogad plānots izsludināt iepirkuma otro kārtu, bet būvdarbu līgumu varētu noslēgt šā gada beigās vai nākamā gada sākumā.

Pārbūve pirmkārt nepieciešama turpmākai torņa pamatfunkciju nodrošināšanai. Vienlaikus pārbūve ietvers zinātnes un inovāciju centra izveidi, atjaunotas skatu platformas un telpas sabiedriskām aktivitātēm.

LVRTC valdes loceklis Mariss Mežgals
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

“Pamata finansējums būtu no LVRTC, bet papildus mēs varētu piesaistīt finansējumu no Eiropas programmām kapitālieguldījumiem. Nākotnē, uzņemoties, piemēram, izglītības jomā atsevišķus deleģējumus valsts funkciju izpildei, tas, iespējams, paredzētu arī papildu finansējuma piesaisti no valsts budžeta, ja tādas būtu iespējas. (..) Pašlaik mēs strādājam gandrīz ar visām ministrijām, lai šī torņa publiskā daļa maksimāli aptvertu sabiedrības intereses un digitālās jomas izaicinājumu risināšanu. Tāpēc mēs skatāmies arī uz papildu finansējuma piesaisti, kas varētu uzlabot arī uzturēšanas fāzi šajā projektā," pastāstīja LVRTC valdes loceklis Mariss Mežgals.

Plānojot pārbūvi, Zaķusalas TV tornis apmeklētājiem tika slēgts 2019. gada 4. maijā. Tolaik tika lēsts, ka rekonstrukcija varētu ilgt pat piecus gadus.

Regulāru TV un radio apraidi tornis nodrošina kopš 1986. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti