VM valsts sekretāri Dreiku plāno pārcelt Zāļu valsts aģentūras vadītājas amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Līdzšinējo Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāri Indru Dreiku plānots pārcelt Zāļu valsts aģentūras (ZVA) vadītājas amatā, teikts ministrijas saskaņošanai iesniegtajā rīkojuma projektā.

Kopš 2021. gada 6. maija ZVA vadītāja amata vieta ir vakanta, jo iepriekšējais iestādes vadītājs Svens Henkuzens tika pārcelts uz Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka amata vietu. Pēc tam ZVA direktora pienākumus uz laiku pildīja Ilze Bude, kura ir iestādes Administratīvās nodaļas vadītāja.

VM norāda, ka, ņemot vērā nozares izaicinājumus kopumā, ZVA prioritāros jautājumus un stratēģiskās prioritātes,  šobrīd ir svarīgi pēc iespējas ātrāk nodrošināt un darbam aģentūras direktora amatā piesaistīt profesionāli ar iepriekšēju pieredzi un zināšanām nozarē. Tādēļ, lai nodrošinātu labu pārvaldību, it sevišķi civildienesta uzdevumu efektīvu izpildi un atbilstoši ZVA darbības izvirzītajām prioritātēm, aģentūras direktora amatam nepieciešams kandidāts ar zināšanām un pieredzi veselības aprūpes nozarē un administratīvajā darbā.

Saskaņā ar Valsts civildienesta likumu lēmumu par ierēdņa pārcelšanu pārraudzībā esošas iestādes direktora amatā ministrs pieņem, pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu.

VM uzsver, ka Dreikai ir pieredze nozares politikas un stratēģijas īstenošanā, sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām, kā arī pieredze Veselības inspekcijas vadītāja amatā un zināšanas veselības aprūpes un sabiedrības veselības jomā. Dreikas profesionālā kvalifikācija tiks nodota aģentūras kapacitātes stiprināšanai, veicinot tās efektīvu uzdevumu un funkciju izpildi un dodot ieguldījumu valsts pārvaldei un sabiedrībai kopumā.

Ministrijā arī informē, ka ir saņemta Dreikas piekrišana viņas pārcelšanai ZVA direktora amatā.

KONTEKSTS:

ZVA direktora amats 2021. gadā kļuva vakants pēc tam, kad Svenam Henkuzenam tika piemērots disciplinārsods –pazemināšana amatā uz trim gadiem. Kaut arī vakcīnu iepirkšana nav iestādes pienākumos, disciplinārlieta tika sākta saistībā ar neizdarībām "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanā 2020. gada nogalē, jo Henkuzens tajā spēlēja nozīmīgu lomu.

Pērn rīkotajā konkursā uz ZVA direktora amatu bija pieteikušies pieci pretendenti, bet komisija lēma konkursu noslēgt bez rezultāta. No jauna izsludinātajā konkursā uz konkursa otro kārtu virzīti divi pretendenti, bet uz trešo - viens.

Pretendents, kurš konkursā guva visaugstāko novērtējumu, nesaņēma nozares ministres Līgas Meņģelsones (deleģēta no "Apvienotā saraksta") apstiprinājumu un līdz ar to netiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti