Dienas ziņas

Rindas uz sertifikātu izdruku

Dienas ziņas

Vēlas atjaunot brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbību visā Latvijā

Konkurss uz ZVA direktora amatu beidzies bez rezultāta

Konkursu uz Zāļu valsts aģentūras direktora amatu noslēdz bez rezultāta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora atlases komisija pieņēmusi lēmumu konkursu noslēgt bez rezultāta, informēja Valsts kancelejā.

ZVA ir Veselības ministrijas pārraudzībā esoša iestāde, kas vērtē un reģistrē zāles. Līdz ar to iestādes direktora amats ir ļoti svarīgs sabiedrībai. Taču konkursa komisijai nav izdevies atrast pietiekami kvalificētu kandidātu šim amatam.

"Komisija katrā no pretendentiem saskatīja zināmus trūkumus un nepilnības. Komisijas vienbalsīgs lēmums bija nevirzīt nevienu pretendentu tālāk," sacīja komisijas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Konkurss noritēja divās kārtās. Otrajā atlases kārtā konkursa komisija vērtēja pretendentu  motivāciju ieņemt amatu  un viņu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm. Tāpat pretendenti atbildēja uz 10 jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības principiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu.   

Citskovskis norādīja, ka par šo konkursu bija neliela interese, kas ir skaidrojama tostarp ar informatīvo fonu.

"Gan šajā amatā, gan līdzīgās situācijās šis fons, kas ir izveidojies konkrētās iestādes konkrētajā amatā, un atlīdzība. Līdz ar to nopietni pretendenti no privātā sektora vispār neizskata šādu kandidatūru. Lai viņi vispār kandidētu. Divi galvenie iemesli," komentēja Citskovskis.

Runājot par to, kas notiks tālāk, Valsts kancelejas vadītājs norādīja, ka ir divas iespējas: vai nu jauno ZVA direktoru izraudzīsies no valsts pārvaldes ierēdņu vidus, vai nu tiks sludināts vēl viens konkurss. 

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisijā bija: veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"), Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika un biedrības “Veselības aprūpes darba devēju asociācija” izpilddirektore Ināra Pētersone, VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji: Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere un nevalstiskās organizācijas “Veselības projekti Latvijai” valdes priekšsēdētāja Vita Dumpe.

KONTEKSTS:

Konkursā uz ZVA direktora amatu bija pieteikušies pieci pretendenti.

ZVA direktora amats kļuva vakants pēc tam, kad līdzšinējam ZVA direktoram Svenam Henkuzenam tika piemērots disciplinārsods – pazemināšana amatā uz trim gadiem, taču Henkuzens vispirms devās bērna kopšanas atvaļinājumā, bet pēc atgriešanās no tā būs Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka amatā.

Kaut arī vakcīnu iepirkšana nav iestādes pienākumos, disciplinārlieta tika sākta saistībā ar neizdarībām "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanā pērnā gada nogalē, jo Henkuzens tajā spēlēja nozīmīgu lomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti