Ziņu speciālizlaidums

Kā balso Siguldas novadā?

Ziņu speciālizlaidums

Izvēlies nākotni! 14.Saeimas vēlēšanas. Ziņu speciālizlaidums

V.Kairišs: Balsot ir pašsaprotami

Viesturs Kairišs: Kara laikā Saeimas vēlēšanu aktivitātei jābūt lielākai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Doties balsot 14. Saeimas vēlēšanās ir pašsaprotams mūsu pienākums, ja gribam dzīvot neatkarīgā Latvijā, sarunā ar LTV uzsver Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs. Viņš savu izvēli ir izdarījis, nododot balsi glabāšanā, un aicina ikvienu pilsoni nepalikt vienaldzīgam.

Kairišs uzskata, ka balsot ir pašsaprotami. Uz balsošanas iecirkni ir jāiet obligāti, jo no mūsu balss ir atkarīgs, kāda izskatīsies nākamā Saeima.

"Skaidrs, ka jāpiedalās vēlēšanās. Latvija ir iesaistīta karā, vieglā formā, bet kara laikos jābūt lielākai aktivitātei un mazliet stingrākai atbildības sajūtai.

Nedrīkst paļauties uz mirkļa vājumiem, partiju mirkļu iemīlēšanās sindromiem, jāmēģina balsot maksimāli racionāli," spriež Kairišs.

Viņš pauž nožēlu, ka nav varējis nobalsot dzimtajā Latgalē, jo dodas uz ārzemēm. Kairišs aicina ikvienu vēlētāju balsot dzīvesvietā vai vietā, kur jūties piederīgs.

Tāpat viņš aicina kritiski izvērtēt partiju sarakstus – daudz svītrot un likt krustiņus, nevis tikai balsot par sarakstu. Pats ilgi domājis, kam atdod balsi, un izvēle bijusi grūta.

"Jēzus Kristus vēlēšanās nepiedalās, tādēļ nav ideāla kandidāta vai partijas. Pār visām partijām ir liela ēna. Mūsu atkarība no Krievijas gāzes ir bijusi ilgstoša politika. Man šis bija ļoti, ļoti smags lēmums. Es domāju, vēlreiz domāju un pārdomāju, man ļoti nepatīk politika, bet es ceru, ka izdosies nākt jauniem cilvēkiem ar morāli," spriež Kairišs.

Pilsoņiem ir gan tiesības, gan pienākumi, kas ikvienam jāpilda, un līdzdalība vēlēšanās ir to skaitā, uzver Kairišs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti