Dienas ziņas

Rīgā veidos atkritumu kalnu

Dienas ziņas

Piemājas darbnīcā top kāpurķēžu auto

Viesītes vidusskolā ieviestas stipendijas skolēniem

Viesītes vidusskolā ieviestas stipendijas labākajiem skolēniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai finansiāli atbalstītu novada vecāko klašu skolēnus un stimulētu iegūt labākas atzīmes, Viesītes novada pašvaldība 10 vidusskolēniem šogad piešķir stipendijas. 

Vairāk nekā puse Viesītes vidusskolas skolēnu semestra noslēgumā saņem atzinības par labiem mācību sasniegumiem, taču stipendijas tiek piešķirtas pirmoreiz. Lai saņemtu mēnesī 15 eiro lielo stipendiju, vidusskolēna vidējai atzīmei jābūt vismaz 8, nedrīkst būt neattaisnoto kavējumu un arī disciplīnas pārkāpumu. Šādiem kritērijiem atbilst tikai 10 skolēnu vērtējums.

Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks stāstīja, ka pēc pirmā semestra tika apbalvoti labāko liecību un labo atzīmju ieguvēji un Ziemassvētkos apbalvoti gandrīz 200 skolēni.

Viņš pauda prieku par pašvaldību lēmumu mudināt vidusskolēnus mācīties labāk.

Stipendijas saņēmēji atzīst, ka arī 15 eiro ir pietiekami liela nauda un tas ļauj ietaupīt arī viņu ģimenes budžetu, jo par iekrāto stipendiju jaunietes varēs daļēji apmaksāt, piemēram, autovadītāja apliecības iegūšanas izdevumus.

Stipendiju saņemt vēlas arī Baiba, kuras sekmes ir tikai nedaudz zemākas nekā klasesbiedriem. Viņa stāstīja, ka, protams, centīsies, un tas ir arī ieguvums sev pašai, ne tikai naudas dēļ.   

Protams, nauda nav vienīgais stimuls, lai gūtu labas sekmes, tomēr Viesītes vidusskolēni atzīst, ka arī tas nav mazsvarīgs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti