Rīta Panorāma

Berlīnē izstāda Ukrainā glābtos mākslas darbus

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Aicina jauniešus pieteikties Vītolu fonda stipendijām

Vītola fonds aicina pieteikties nākamā mācību gada stipendijām studijām Latvijas augstskolās

Vidusskolu, ģimnāziju 12. klašu un vidējo profesionālo izglītības iestāžu absolventi līdz 1. martam tiek aicināti pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām. Stipendijas paredzētas Latvijas augstskolās studējošiem jauniešiem, un galvenais priekšnosacījums, lai tām pieteiktos – kandidāta vidējai atzīmei jābūt vismaz 7,5 ballēm.

Dāniels Zeņins šobrīd studē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē. Ik mēnesi viņš saņem stipendiju no Vītolu fonda. Stipendijai viņš pieteicās pirms pāris gadiem, kad vēl mācījās tehnikumā.

"Es stipendiju vairāk izmantoju dzīvošanai, jo es īrēju dzīvokli. Šie papildu ienākumi ļoti noder, lai dzīvotu un varētu pilnveidot savus hobijus un nodarbošanās. Nav jāmeklē papildu darbs, lai apmaksāt visus rēķinus. Nodarbojos ar hobijiem, tautas dejām, man arī patīk pastrādāt un pastaigāt pa mežu. Es arī mednieks esmu. Varu vairāk laika veltīt tam un arī mācīties," skaidroja Vītolu fonda stipendiāts Dāniels Zeņins.

Elīna Juska, kura šobrīd studē  Latvijas Universitātē un paralēli tam māca matemātiku un datoriku Māteru Jura Kazdangas pamatskolā, arī savulaik ir bijusi Vītolu fonda stipendiāte.

"Es teiktu, ka šāda stipendija ir ne tikai motivācija, bet arī atbildība. Man tas vienmēr ir bijis motivators būt labākai, mācīties labāk. Tas ieguldījums, ko viņi mums dod, [ir tāds] ka redzējums uz dzīvi mainās, tu redzi izglītībai lielāku pienesumu, nozīmību, un tu vēlies būt kaut kur augšpusē. Tāpēc arī tagad es turpinu studijas," pauda bijusī Vītolu fonda stipendiāte Elīna Juska.

"Tas ļoti motivē, jo tu tiec novērtēts. Ka ziedotājam nav vienalga par tevi, viņš par tevi domā, atbalsta tevi finansiāli," uzskata Zeņins.

Vidusskolu 12. klašu un vidējo profesionālo izglītības iestāžu absolventi līdz 1. martam ir aicināti pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām. Tās paredzētas Latvijas augstskolās studējošiem jauniešiem. Lai pretendētu uz kādu no stipendijām, kandidāta vidējai atzīmei jābūt 7,5 ballēm.

Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe: "Bieži vien ir tāds mīts, ka var pieteikties tikai bāreņi. Tā nav taisnība.

Var pieteikties, ja tev ir 7,5 [balles] un vairāk, un tu esi ļoti aktīvs skolā. Var pieteikties, ja tev ir olimpiāžu sasniegumi, var pieteikties tad, ja tu esi no daudzbērnu ģimenes. Var pieteikties, ja tev ir grūti dzīves apstākļi, noteikti var pieteikties arī bāreņi, tātad jebkurš, kuram atbalsts ir nepieciešams."

Lai pieteiktos stipendijai, kuru nodrošina vairāk nekā 200 ziedotāji, jauniešiem jānosūta motivācijas vēstule. Stipendiju summas ir dažādas, bet vidēji tās ir aptuveni 2000 eiro gadā, ko jaunietis saņem pa daļām katru mēnesi. Divdesmit gadu laikā šādas stipendijas saņēmuši aptuveni pieci tūkstoši jauniešu.

"Mēs esam veikuši pētījumu par saviem bijušajiem stipendiātiem. 98% paliek Latvijā, strādā, kā jūs redzējāt, aiziet atpakaļ uz saviem novadiem strādāt. Paliek arī pilsētās strādāt, atrod sev vietu, iegūto izglītību izmanto tālākizglītībai, darbam izmanto, ir jaunieši, kas nodibinājuši savus uzņēmumus," pauda Diķe.

Daļa no stipendiātiem ir atgriezušies fondā kā ziedotāji, īstenojot Vītolu fonda vēlējumu: "Ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu nākotnē palīdzēt citiem."

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti