Dienas ziņas

Rīgas skolās vairāk nekā 350 vakanču

Dienas ziņas

Talka dabas liegumā "Jaša"

Māja-kuģis pārvietots uz iekšzemi

Vides dienests: «Māja-kuģis» dziļāk iekšzemē pārvietota korekti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Pāvilostā, Ulmales stāvkrastā, tā dēvētās "mājas-kuģa" pārvietošana dziļāk iekšzemē notikusi pa pļavu bez paliekošām pēdām. Arī pati būve esot novietota nepieciešamajā attālumā no krasta veģetācijas joslas. To teritorijas pārbaudē pirmdien, 27.augustā, secinājis Valsts vides dienesta (VVD) pārstāvis.

Netālu no īpašuma sastaptie strādnieki stāsta, ka gatavošanās būves pārvietošanai prasījusi vismaz četrus mēnešus, bet pats process aizņēmis stundas desmit. Par plānotajiem darbiem īpašnieks regulāri informējis Pāvilostas novada pašvaldību.

"Viņš [īpašnieks Argods Lūsiņš] regulāri sūtīja uz pašvaldību fotogrāfijas. Arī pats biju vairākas reizes aizbraucis, redzēju, kā gatavojas.

Tā ir lauksaimniecības zeme, pa kuru vilka, viss tika saudzīgi darīts pa koka laipām," klāstīja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons ("Mēs savam novadam").

Pirmdien situāciju kāpu aizsargjoslā apsekoja VVD inspektors Andris Junkurs. Pēc viņa vērojumiem un foto fiksācijām, būves pārvietošana notikusi pa pļavu bez paliekošām pēdām. Arī pati būve esot novietota nepieciešamajā attālumā no krasta veģetācijas joslas.

"Ir ļoti kārtīgi iebraukts, un uz vietas darbi veikti ar hidrauliskiem pacēlājiem, mierīgi ripinot. Burtiski pa to lauku, kas blakus ēkai, nav redzamas kaut kādas darbības.

Lauks skaitās aramzeme, kā pļava, un netiek apstrādāts. 30x15 metru laukums ir vienīgais, kur virskārta noņemta, bet tur ir iesēta zālīte," teica Junkurs.

Beidzot mēnešiem ilgusī problēma ar "mājas-kuģa" pārvietošanu ir sekmīgi atrisināta, atzīst Pāvilostas novada domes priekšsēdētājas. Vēl gan būšot jāsaņem oficiāls apstiprinājums, ka būve pārvietota aiz krasta aizsargjoslas. "Mēs šorīt pieprasījām rakstisku  informāciju īpašniekam, lai viņš iesniedz sertificēta mērnieka parakstītu oficiālu dokumentu, ka būve atrodas 151.metrā."

"Mājas-kuģa" pārvietošanas termiņš vairākkārtīgi ticis pagarināts. Šoreiz tas bijis 30.septembris.

KONTEKSTS: 

Janvāra vidū plašu rezonansi guva reģionālā laikraksta “Kursas Laiks” atklātais, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nebija nodots. Vēlāk būvniecības uzraugi "māju-kuģi" atzinuši par būvi. 

Pēc šī gadījuma valdība nesaskatīja vajadzību grozīt likumu «mājas-kuģa» situācijas risināšanai. Ēkas īpašnieks esot apņēmies uzbūvēto objektu aizvest. "Māja-kuģis" nupat no jūras stāvkrasta pārvietota dziļāk iekšzemē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti