Būris

Projekts "Būris". Kartupeļu audzētājs: ir grūti produktu piedāvāt tirgū, konkurējot ar lielveikaliem

Būris

Projekts "Būris". Stratēģiskā autonomija tirdzniecībā un rūpniecībā. Ko tas nozīmē?

Projekts "Būris". Protekcionisms jeb savu tirgu sargājam un citus – iekarojam

VIDEO. Diskusija. «Būris». Protekcionisms jeb savu tirgu sargājam un citus – iekarojam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Vai, jūsuprāt, valstij ir jāierobežo ārzemju produkcijas imports, lai aizsargātu savu tautsaimniecību? 2019. gadā veiktā pētījumā teju puse jeb 48% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uz šo jautājumu atbildēja ar "jā". Tikmēr Lietuvā šis rādītājs bija 32%, bet Igaunijā – tikai 27%. Tas nozīmē, ka Latvijā ir visvairāk protekcionisma atbalstītāju.

Tajā pašā laikā diezin vai tikpat daudz cilvēku piekristu tam, ka Latvijā saražotās preces kādu iemeslu dēļ nedrīkstētu nonākt citu valstu tirgos – ka saruktu mūsu eksports, ekonomikas dzinējspēks. Lai gan protekcionisms ir pretrunā ar brīvās tirdzniecības principiem, tas var būt efektīvs īstermiņa pasākums, lai kritiskā brīdī pasargātu vietējos ražotājus vai nozares no sabrukuma.

Kurā brīdī protekcionisms – tas ir labi, bet kad nav labi?

Par to šajā "Būrī" diskutē:

  • Maira Dzelzkalēja-Burmistre – Latvijas lauksaimnieku interešu aizstāve no "Zemnieku saeimas";
  • uzņēmuma "Dobeles dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, kura vadītais uzņēmums ne reizi vien pārliecinājies, ka kādā valstī nav gaidīts.

Par protekcionisma vēsturi un dažādām izpausmēm atgādinās eksperti – Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš.

"Būris": Protekcionisms

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti