Veselības ministrs Pavļuts iztur ZZS rosināto neuzticības balsojumu Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeimas vairākums sēdē ceturtdien, 16. septembrī, noraidīja vairāku opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputātu iesniegto lēmumprojektu par neuzticības izteikšanu veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!").

Veselības ministrs Pavļuts iztur ZZS rosināto neuzticības balsojumu Saeimā
00:00 / 03:34
Lejuplādēt

Par neuzticības izteikšanu Pavļutam balsoja 34 Saeimas deputāti lielākoties no Saeimas opozīcijas, bet pret bija 50 parlamentārieši.

ZZS līdzpriekšsēdētājs un Saeimas deputāts Edgars Tavars pirms balsojuma norādīja, ka katram veselības ministra demisijas pieprasījumu parakstījušajam ZZS deputātam ir sava motivācija un argumentācija, kāpēc Pavļuts viņu ieskatā nevar pildīt ministra amata pienākumus. 

Vairākums debatētāju pārmeta ministram nespēju motivēt cilvēkus vakcinēties pret Covid-19.

"Jūs labi to zināt, kāpēc daudzi nevakcinējas. Tas, ko mēs esam šeit runājuši neskaitāmas reizes, – tāpēc, ka netic. Netic – netic valdībai, netic politiķiem, netic veselības ministram," teica ZZS deputāts, paužot pārliecību – ja veselības ministrs sabiedrībai sniegtu "godīgas atbildes", cilvēki saprastu un vakcinācijas aptvere būtu lielāka.

Tavars pārmeta Pavļutam arī valdošo haosu saistībā ar sejas masku valkāšanu, īpaši skolās, kā arī par problēmām skolēnu testēšanā un neatbilstošu vakcīnu ievadīšanu pusaudžiem.

ZZS Saeimas deputāts Viktors Valainis
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Salīdzinoši zemo vakcinācijas pret Covid-19 aptveri, arī problēmas šīs krīzes pārvaldībā minēja arī deputāts Viktors Valainis no ZZS. "Mums neizbēgami būs jārunā par kārtējiem ierobežojumiem. Ja matemātiskie aprēķini ir pareizi, tad tuvākajā no šīs slimības Latvijā mirs vēl 1000 cilvēku. Mēs neesam izpildījuši plānu, ko valdība sev uzlika februārī – 70% vakcinēto līdz vasaras beigām. Veidoja vakcinācijas biroju, rīkoja dārgas reklāmas kampaņas. Vai tās nostrādāja? Acīmredzami nenostrādāja. Vai pie tā ir vainojami tie cilvēki, kuri nav aizgājuši vakcinēties, vai valdības stratēģija un politika, kas nav sasniegusi vēlamo mērķi?"

Arī opozīcijā esošās "Saskaņas" deputāts Valērijs Agešins aicināja atbalstīt  Pavļuta demisijas pieprasījumu, norādot, ka šajā amatā būtu jābūt profesionālim, kompetentam cilvēkam, kam "ir sajēga par medicīnu" un to, kā šo nozari vadīt.

"Uzskatu, ka visveiksmīgāk sakārtot vakcinēšanu varētu ģimenes ārstu cunfte, nevis reklāmas aģentūras vai vakcinācijas birojs," vērtēja Agešins.

"Attīstībai/Par!" Saeimas deputāts Ilmārs Dūrītis
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Pavļuta aizstāvībai tribīnē kāpa "Attīstībai/Par!" deputāts, Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis, paužot pārliecību, ka Pavļutam krīzes laikā izdevies panākt "daudz vairāk nekā citiem ministriem miera laikos". Piemēram, sākts darbs pie mediķu atalgojuma jaunā modeļa, izstrādāts onkoloģisko slimnieku ārstēšanas plāns. Covid-19 izplatība Latvijā nav bijusi tik strauja kā citās kaimiņvalstīs, ieviesta katram pieejama vakcinācija pret Covid-19, nozare ir daudz gatavāka jauniem vīrusa uzliesmojumiem.

Lai samazinātu Covid-19 izplatību, pieņemti daudzi lēmumi, arī valdībā. Drošības pasākumi padarīti vienkāršāki un saprotamāki sabiedrībai, sacīja Dūrītis. Līdz šim pilnībā pret Covid-19 Latvijā vakcinēti 42% iedzīvotāju.

"Varēja būt savakcinēts vairāk," atzina Saeimas  deputāts, vienlaikus norādot, ka daudzas VM iniciatīvas, kas varētu audzēt vakcinācijas aptveri, ir noraidītas, piemēram, par pienākumu vakcinēties pret Covid-19 mediķiem, sociālās  aprūpes iestāžu darbiniekiem un pedagogiem.

Tāpat daļa opozīcijas šajā pandēmijā rīkojusies destruktīvi, piemēram, ar pandēmijas esamības noliegšanu, uzsvēra Dūrītis.

Pirms demisijas pieprasījuma skaitīšanas Tavars aicināja šo jautājumu atlikt par nedēļu, tā kā ministrs nevar būt klāt Saeimas sēdē saistībā ar ģimenes pieaugumu. Šo priekšlikumu Saeimas vairākums neatbalstīja.

KONTEKSTS:

Pavļuts par veselības ministru Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdībā kļuva šā gada janvāra sākumā pēc viņa priekšteces Ilzes Viņķeles ("Attīstībai/Par!") demisijas, ko pieprasīja Ministru prezidents. Stājoties amatā, Pavļuts solīja turpināt Viņķeles uzņemto kursu cīņā ar Covid-19 pandēmiju, paļaujoties uz speciālistu viedokli un zinātnē balstītām atziņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti