Saeimā atliek likumprojektu par obligātu konkrētu iedzīvotāju grupu vakcināciju pret Covid-19

Likumprojektu par obligātu vakcināciju konkrētām iedzīvotāju grupām Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija pašlaik skatīt neturpinās. Tā pēc sarunas ar Valsts prezidentu Egilu Levitu atzina "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

"Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Frakciju vadītāji sarunā vienojušies, ka vēlamo rezultātu – plašāku vakcinācijas aptveri – var panākt ar citiem paņēmieniem, jo likumprojekts par obligātu vakcināciju konkrētām iedzīvotāju grupām esot apvīts ar baumām un puspatiesībām, skaidroja Latkovskis.

"Par spīti uztraukumam, Latvijā kopš jūlija sākuma katru dienu vakcinējas 5–6 tūkstoši cilvēku. Pietiekami nozīmīgs skaitlis. Un, es domāju, ka rudenī šie cilvēki, kas vēl nav izlēmuši, pieņems lēmumu vakcinēties un temps palielināsies.

Iespējams, risinājums ir jāmeklē citos veidos – ar Ministru kabineta noteikumiem, ar pozitīvām kampaņām, ar ārstu skaidrojumiem, ar ģimenes ārstu iesaistīšanu skaidrošanas procesā," sprieda Saeimas deputāts.

Frakciju vadītāji atkal tiksies ceturtdien, 2. septembrī, lai turpinātu sarunas par pandēmijas pārvaldības uzlabošanu.

Dokumenti

Levita piedāvātie 9 principi, uz kuriem būtu jābalstās Covid-19 apkarošanas un vakcinācijas politikai

Lejuplādēt

14.02 KB

Valsts prezidents pēc šīs dienas sarunas ar Saeimas frakciju vadītājiem atzina, ka vakcinācijas pret Covid-19 aptvere pieaug pārāk lēni un tas ir jāmaina.

Prezidents piedāvājis deviņus principus, uz kuriem būtu jāorientējas, lai pārvaldību pandēmijas laikā uzlabotu. Tostarp ir princips, ka vakcinācijai pret Covid-19 ir jābūt brīvprātīgai.

Valsts prezidents Egils Levits
00:00 / 00:26
Lejuplādēt

Viens no galvenajiem principiem ir vienots Saeimas redzējums par to, kā pandēmiju apkarot. Levits atzina, ka, viņaprāt, šodien ir izdevies satuvināt frakciju viedokļus.

"Galvenais ir tas, ka man izdevies satuvināt frakciju viedokļus, lai mēs, kā sakot, nevis kā Krilova fabulā – katrs vilktu ratus uz savu pusi, bet vienotos par kopēju virzienu. Un man šķiet, ka frakcijas, politiskie spēki, kas ir pārstāvēti Saeimā, arī ir nopietni un to vēlas," sacīja Valsts prezidents.   

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

KONTEKSTS:

Valsts prezidents otrdien, 31. augustā, tikās ar Saeimas priekšsēdētāju un Saeimas frakciju vadītājiem, lai pārrunātu turpmāko rīcību Covid-19 pandēmijas ierobežošanā. Prezidenta ieskatā par Saeimas dienaskārtībā esošajiem jautājumiem, kā uzveikt pandēmiju, nepieciešama lielāka politiķu vienprātība, lai varētu virzīties uz priekšu. Ja politiķiem neizdosies par ko vienoties, cīņu ar Covid-19 zaudēsim, uzskata Valsts prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti