Dienas ziņas

Rucavas novada domes priekšsēdētāju atbrīvo no amata

Dienas ziņas

Ezeros sāk meklēt "spoku tīklus"

Ventspilī revīzija sniedz atzinumu par augstskolu

Ventspils Augstskolas pasniedzēji un studenti: Rektores un domes konflikts jārisina mierīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ventspils Augstskolas pasniedzēji un studenti uzskata, ka atstādinātajai rektorei un pašvaldībai konflikts jārisina sarunu ceļā un nav jāpolitizē; galvenais, lai tas netraucētu mācību procesu.  

Revīzijā Ventspils Augstskolā (VeA) konstatēta vairāk nekā 10 000 eiro neatbilstīga izlietošana. Revidentiem pārbaudes laikā tikusi liegta pieeja daļai dokumentu, un esot sagrozīti grāmatvedības dati. Revīzijas rezultāti bija iemesls tam, ka maija beigās no amata tika atstādināta augstskolas rektore Gita Rēvalde.

 Ventspils Augstskolā pašlaik norit bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšana, gluži tāpat kā jebkurā citā Latvijas augstākajā mācību iestādē. Tikmēr nesaskaņas starp kolektīvu un augstskolas vadību ir sasniegušas jau politisku diskusiju līmeni. Kopš Satversmes sapulces, kur ar balsu vairākumu no amata tika atstādināta rektore, ikdienas darbs tiek nopietni traucēts.

“Ir bieži vien tāds vienpusējs viedoklis un notiekošais tiek pārāk politizēts,” uzskata VeA Tulkošanas studiju fakultātes dekāns Guntars Drejers.

Joprojām nav skaidrs, kas šai augstskolā parakstīs diplomus, jo no darba atstādināta rektore, bet Ministru kabinets uz nedēļu atlika pienākumu izpildītāja iecelšanu, jo vēlas saņemt papildu informāciju par augstskolas Satversmes sapulces lemttiesībām.  Izlaidums jau 27.jūnijā, kur diplomi jāizsniedz 150 absolventiem.

“Nav svarīgi, kurš ieņem vadošo pozīciju, bet lai Ventspils Augstskolas darbība nekādi neietekmē ne studijas, ne zinātnisko darbu,” uzsver VeA studentu pārstāve Dārta Ošeniece.

Trešdien Ventspils pilsētas domes Ekonomikas un budžeta komisijas sēdē tika nodrošināta interneta tiešraide, lai uzklausītu revidentu ziņojumu. Prognozē, ka ap 10 000 eiro no Ventspils pilsētas ikgadējā augstskolas līdzfinansējuma neatbilst mērķiem, par ko pašvaldība vienojusies ar mācību iestādi.   Revīziju izdevies veikt tikai daļēji.

Tikmēr publiskajā telpā turpinās savstarpēji apvainojumi un viedokļi par  Ventspils Augstskolas atceltās rektores Gitas Rēvaldes atbilstību ieņemamajam amatam. Kolēģi problēmu saskata rektores personīgajās īpašībās.

“Kamēr Ministru kabinets visu pārbauda, joprojām augstskolu vada Gita Rēvalde,” norāda VeA prorektora pienākumu izpildītājs finanšu jautājumos Edvards Ratnieks.

“Tieši šī neprasme sadzīvot ar cilvēkiem, sastrādāties – to jūtam mēs, to jūt dome,  tāpēc tas viss izvērsies tā...” uzskata inženierzinātņu doktors Aigars Krauze.

Ņemot vērā, ka revīzijā konstatēta pašvaldības līdzekļu izlietošana neatbilstoši piešķirtajiem mērķiem, Ventspils pilsēta neturpinās līdzekļu piesaisti mācību iestādei, kā tas ir bijis no dibināšanas pirmās dienas. Gita Rēvalde šobrīd atrodas komandējumā Ķīnā, bet augstskolas administrācija mēģina atbildēt visām iestādēm, kur rektore nosūtījusi sūdzības. Rēvalde vērsusies arī Izglītības un zinātnes ministrijā, uzskatot, ka viņas darbā nav pārkāpumu.

Rēvalde, apstrīdot Ventspils Augstskolas Satversmes sapulces 25. maija lēmumu par savu atcelšanu, ir vērsusies Administratīvajā rajona tiesā. Viņa lūgusi tiesu atzīt šo lēmumu par spēkā neesošu.

Jau ziņots, ka 25.maijā Ventspils Augstskolas Satversmes sapulce nolēma atstādināt no amata Rēvaldi. Viņai pārmeta gan akadēmisku rezultātu pasliktināšanos un studentu skaita sarukumu, gan autoritāru un augstprātīgu vadības stilu. Lai Rēvaldi atbrīvotu no darba, savs jāvārds vēl ir jāsaka valdībai.

Rēvalde par Satversmes sapulces lēmumu vērsusies Izglītības kvalitātes valsts dienestā un Izglītības ministrijā. Ministrijā sūdzība ir saņemta un pašlaik tiek izvērtēta.

Latvijas Radio raidījums "Īstenības izteiksme" iepriekš vēstīja, ka VeA rektores Rēvaldes krēsls sašūpojās jau pērnā gada nogalē. Toreiz Ventspils domes komitejā no amata pienākumiem atstādinātais mērs Aivars Lembergs paziņoja, ka turpmāk augstskolai vairs nepiešķirs ierasto ap miljona eiro dotāciju, kas lielā mērā tikusi izmaksāta augstskolas personālam algu piemaksās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti