Vējonis atbalsta parandžu aizliegumu Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas prezidents Raimonds Vējonis intervijā ārvalstu ziņu aģentūrai “Associated Press” (AP) izteicies, ka personiski atbalsta parandžu valkāšanas aizliegumu Latvijā.

Eiropā šis jautājums risināts tikai tad, kad problēma jau samilzusi. 

„Kādēļ es atbalstīju šo diskusiju? Mums vēl nav īstu bēgļu, tostarp musulmaņu sieviešu, kas, iespējams, pielietos šo sejas aizklāšanu. Taču, ja mēs esam taisnīgi, tad varbūt politiķi un parlaments var nolemt – „Labi, varat būt šeit un palikt šeit, bet mums ir savi noteikumi!” (..) Labāk, ka tas tiek izdiskutēts pirms bēgļu ierašanās, nevis vēlāk,” intervijā AP saka Vējonis.

Vējonis akcentē, ka parandžu aizliegums ir nepieciešams drošības dēļ. „Galvenais iemesls, kādēļ nosaka šādu aizliegumu, ir drošība. Esmu patiesi nobažījies par to no drošības viedokļa. Mūsu reģionā nav bijis terorisma, un es nevēlos kaut kādā veidā eskalēt stāvokli un celt draudu līmeni reģionā. Tas ir mans personisks viedoklis par to, kādēļ atbalstu aizliegumu parandžām,” norāda Vējonis, atgādinot, ka asas diskusijas par šiem jautājumiem ir bijušās vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā un Beļģijā.

Jau ziņots, ka tieši Vējonis Latvijā rosināja sākt diskusiju par parandžu valkāšanu.

Arī Iekšlietu ministrija atzina, ka vērtēs prezidenta ierosinājumu, savukārt kultūras ekspertu viedoklis par šo ideju bija atturīgs.

(Intervija ir angļu valodā. "Associated Press")

(Intervija ir angļu valodā. "Associated Press")

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti