«Vardarbība ir psiholoģisks defekts» – labdarības maratonu «Dod pieci!» atklāj prezidents Egils Levits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Labdarības maratons “Dod pieci!” sācies, un tā pirmais ziedotājs ir Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Viņš "Dod pieci!" studijā uzsvēra, ka vardarbības līmenis Latvijā ir augsts, bet vēl augstāka ir sabiedrības tolerance pret to. Ir svarīga tūlītēja palīdzība cietušajam, darbs ar varmāku, kā arī iecietības pret vardarbību mazināšana Latvijas sabiedrībā.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

2020. gada labdarības maratonā "Dod pieci!" savāktie līdzekļi tiks novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Latvijas Valsts prezidents Egils Levits ziedoja ar ''Astro’n’out'' dziesmu “Tici sev”. Labdarības maratona tiešraidē viņš izcēla divus problēmu lokus, kas saistīti ar vardarbības tēmu ģimenē. Pirmais saistīts ar varmāku un upuri un otrais ar sabiedrības attieksmi.

Viņš atzīmēja, ka vardarbības līmenis Latvijā ir pietiekoši augsts, bet lielāka problēma ir augstais tolerances līmenis pret to: “Tas nozīmē, ka mēs to uzskatām par kaut ko normālu, par kaut ko pierastu, kam nepievērst uzmanību.

Viena problēma ir vardarbība, otra – sabiedrības attieksme pret to. Katra no šīm problēmām ir jārisina ar tai atbilstošiem līdzekļiem.”

Egils Levits uzsvēra, ka, lai palīdzētu, galvenais ir tūlītēja un tieša palīdzība no vardarbības ģimenē cietušajiem. Viņš izcēla nevalstisko organizāciju, īpaši resursu centra sievietēm “Marta” darbību, patversmju un tiesībsargājošo iestāžu iesaisti problēmu risināšanā.

Valsts prezidents atzīmēja, ka vēl viens virziens ir darbs ar pašu varmāku ar dažādiem psiholoģiskiem līdzekļiem, lai mēģinātu labot vardarbīgo izturēšanos: “Varmācība, vardarbība ir attiecīgā cilvēka personības defekts, tas ir psiholoģisks defekts. Šis cilvēks neatbilst standartiem, viņš nav normāls, ja viņš pielieto vardarbību pret otru.”

Lai mazinātu tolerances līmeni sabiedrībā, Valsts prezidents atzīmēja, ka ļoti svarīgas ir šādas akcijas un tas, ka par to sabiedrībā tiek runāts.

“Nepagriezt muguru [vardarbībā cietušajiem] ir viens no sabiedrības solidaritātes veidiem. Ar solidaritāti jeb ar rūpēm vienam par otru mēs tiksim tālāk nekā, ja katrs mēģināsim pats par sevi,” uzsvēra Egils Levits.

“Dod pieci!” dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Elīna Baltskara Valsts prezidentu uzņēma stikla studijā. Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, šogad viesus no dīdžejiem studijā šķir stikla siena.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

KONTEKSTS:

Septiņu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības akciju rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Pirmo reizi projekta satura partneris ir Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", kas vardarbības tēmu padziļināti pēta kopš 2019. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti