VARAM atceļ arī Lielvārdes domes lēmumu par pastāvīgo komiteju izveidi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) otrdien, 5.decembrī, parakstījis rīkojumu, ar kuru atcelts Lielvārdes novada domes lēmums par pastāvīgo komiteju izveidi, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Tāda rīcība seko pēc ilgstošas sarakstes ar domi, norādot, ka komitejas veidojamas atbilstoši domē ievēlēto partiju pārstāvniecībai. Taču Lielvārde atrunājusies, ka komiteju veidošana bijusi politiska, tāpēc proporcionalitāte un demokrātijas principi tai nav jāievēro.

VARAM: līdzīgi lēmumi var sekot pret vēl virkni pašvaldībuEdgars Kupčs
  Proporcionalitātes princips nozīmē – katrā komitejā pārstāvēto politisko partiju deputātu skaitam ir jābūt tieši proporcionālam domē ievēlēto politisko partiju deputātu skaitam.

   

  Kā stāsta pašvaldību ministrijas valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš, līdzīgi ministra lēmumi var sekot pret vēl virkni spītīgo pašvaldību.

  Jau ziņots, ka iepriekš VARAM apturēja Salaspils novada lēmumu par domes komiteju sastāvu, uzskatot, ka nav ievērots godīgs vietu sadalījums starp dažādu partiju pārstāvjiem. Tāpat ministrija apturēja Jūrmalas domes lēmumu par pastāvīgajām komitejām. Iepriekš sūdzības saņemtas arī par Rīgas domi.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti