VARAM atcels Salaspils novada domes lēmumu par pastāvīgo komiteju izveidošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atcels Salaspils novada domes lēmumu par pastāvīgu komiteju izveidošanu un locekļu ievēlēšanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

VARAM 6.jūlijā saņēma Salaspils novada domes deputāta iesniegumu, kurā tika lūgts izvērtēt domes lēmumu par pastāvīgu komiteju izveidošanu un locekļu ievēlēšanu.

Pēc iepazīšanās ar situācijas apstākļiem, VARAM aicināja Salaspils novada domi precizēt saistošos noteikumus, nosakot, ka katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaits komitejās jānosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai to apvienības ievēlēto deputātu skaitam.

"Proporcionalitātes princips nozīmē - katrā komitejā pārstāvēto politisko partiju deputātu skaitam ir jābūt tieši proporcionāli domē ievēlēto politisko partiju deputātu skaitam. Norāde "iespēju robežās" attiecībā par proporcionalitātes principu saprotama tā, ka gadījumos, kad tiešu matemātisku proporciju nav iespējams ievērot vai tā ir vienāda vairākām politiskajām partijām, dome lēmumu pieņem, balstoties uz vienlīdzības principu starp ievēlētajām politiskajām partijām," norādīja ministrijas pārstāvji.

VARAM uzsvēra, ka ar "vienlīdzības principu" konkrētajā gadījumā jāsaprot visu ievēlēto politisko partiju vienlīdzīgas iespējas piedalīties komiteju darbā atkarībā no katras politiskās partijas deputātu skaita domē. Izvērtējot ievēlēto politisko partiju un to apvienību deputātu skaitu attiecībā pret deputātu sadalījumu komitejās, VARAM konstatējusi, ka proporcionalitātes princips četru komiteju sastāva veidošanā šoreiz nav ticis ievērots.

"Pašvaldībai nav tiesiska pamata atkāpties no proporcionalitātes principa domes komiteju veidošanā, to argumentējot tikai ar politisku lēmumu vai politiku, jo šāds arguments nedod pamatu pieņemt prettiesiskus lēmumus, kuru rezultātā tiek ne tikai ierobežots mazākuma princips, bet arī pārkāpta vēlētāju izteiktā griba, ievēlot domi noteiktā politiskā spēku proporcijā. Pašvaldības lēmumiem jāatbilst Satversmei," skaidroja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Savukārt Salaspils novada dome nosūtījusi VARAM atbildi, ka pastāvīgu komiteju izveidošana un locekļu ievēlēšana ir politisks lēmums, kura izvērtēšana nav nedz VARAM, nedz tiesas kompetencē. Pašvaldība par šo lēmumu grasās vērsties Satversmes tiesā, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" paziņoja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Kā ziņots, Salaspils novada domes deputāti priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēja Raimondu Čudaru (V). Jaunajā Salaspils novada domes sasaukumā ievēlēti deputāti no pieciem sarakstiem. Partiju "Vienotība" pārstāv deviņi deputāti - Čudars, Malda Caune, Raivis Anspaks, Vita Upmane, Vera Kalniņa, Jana Kolbina, Vitālijs Berezņevs, Kaspars Brunovskis un Andris Umbraško. Partiju "Saskaņa" pārstāv trīs deputāti - Ludmila Fedorkova, Aleksejs Urbanovičs un Poļina Ivļeva, Zaļo un zemnieku savienību pārstāv Zigmārs Zeimulis un Andrejs Svilāns. Savukārt nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pārstāv Jānis Nebars un Dace Kontrimiene, bet partiju "Alternative" Mihails Rogals.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti