Pēcpusdiena

VID pagaidām vadīs Dace Pelēkā, nākamo vadītāju izraudzīsies konkursā

Pēcpusdiena

12. klašu skolēni kārto valsts centralizēto eksāmenu angļu valodā

Rīgas domes Satiksmes departaments lemj par tālāko rīcību saistībā ar Vanšu tiltu

Vanšu tilta kāpnes eksperti vērtē kā drošas, bet margas demontēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Daugavas labajā pusē esošās kāpnes, kuras ved uz Vanšu tiltu, eksperti novērtējuši kā drošas, savukārt bīstamas ir to margas, kuras Rīgas dome paredzējusi demontēt. Savukārt Būvniecības valsts kontroles birojā mudina veikt padziļinātu visa tilta ekspertīzi.

Tilta stiprību vērtēja SIA "Inženierbūve", kuras valdes priekšsēdētājs Ainārs Paeglītis intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja, ka pārbaudē secināts – kāpņu margas veidotas pēc izmainītā projekta un tas samazinājis to lietošanas ilgumu. Esot atrastas arī jaunas riska vietas, tāpēc kāpnes pašlaik ir slēgtas. Savukārt pašu kāpņu nestspēja nav mainījusies, tāpēc tās ir drošas.

Tilta kāpņu margas tiks demontētas, savukārt tilta pilno ekspertīzi plānots veikt tilta remontdarbu projektēšanā, iepirkumu par ko iecerēts izsludināt tuvāko mēnešu laikā, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Edmunds Valpēters. Pēdējā Vanšu tilta ekspertīze veikta 2013.gada nogalē, un ekspertu norādījumi pēc tās esot izpildīti.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Šīs nedēļas laikā Rīgas domes departamentā tiks pieņemts lēmums, ko ar brūkošajām kāpņu margām darīt. Domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola iezīmēja trīs iespējas situācijas risināšanai: “Pirmā ir kāpņu remonts, kas būtu veicams diezgan ātri. Otrā daļa ir veikt kapitālo kāpņu remontu, kas nozīmē, ka tas būtu pirmais etaps pirms Vanšu tilta rekonstrukcijas. Vai trešais – gaidīt līdz brīdim, kad ir gatavs Vanšu tilta pārbūves projekts, un tad darīt visu vienkopus.”

Tikmēr Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāja Svetlana Mjakuškina

mudināja iespējami ātrāk veikt tilta pilno ekspertīzi, kas būtu balstīta mērījumos un aprēķinos.

Biroja eksperti pagājušajā nedēļā, vizuāli apsekojot daļu tilta, konstatēja bojājumus nesošajās konstrukcijās.

KONTEKSTS: 

Marta sākumā no Vanšu tilta kāpņu margām atdalījās un nokrita betona detaļas, tāpēc tās tika slēgtas. Par tiltu atbildīgā Rīgas domes satiksmes departamenta pārstāvji tilta sliktajā stāvoklī vainoja laika apstākļus - tilta daļas esot atdalījušās lielā sala dēļ, kas divas nedēļas valdīja Latvijā.

Abas Vanšu tilta kāpnes tika slēgtas, kā arī ir ierobežota pārvietošanās patiltē zem kāpnēm. Cilvēki gan var izmantot pacēlājus, vai arī nokļūt Vanšu tiltā no Valdemāra ielas.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) sacīja, ka Vanšu tilta kapitālie remontdarbi varētu sākties šoruden. Mediju arhīvi gan liecina, ka jau pirms pieciem gadiem Ušakovs solījis tiltu remontēt, sakot – kapitālo remontu tas piedzīvos 2017.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti