Pusdiena

Britu premjere noraida iespēju par atkārtotu "Brexit" referendumu

Pusdiena

Pusdiena 12.10.2017

«Vangažu nafta» uz mirkli pārstājusi smirdēt; vides dienests ļauj turpināt darbu

«Vangažu nafta» uz laiku pārstājusi smirdēt; Vides dienests ļauj turpināt darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Lai gan jau līdz septembra vidum Inčukalna novada uzņēmumam «Vangažu nafta» bija Valsts vides dienestam (VVD) jāiesniedz konkrēts plāns un jāveic darbi, lai ar smakām beigtu gandēt apkārtējo iedzīvotāju dzīvi, pašlaik no prasībām izpildīts tikai minimums. Darbu plānu «Vangažu nafta» gan iesniegusi, taču vides sargus neapmierina izstieptie to īstenošanas termiņi. Tāpēc VVD padomu rīcībai ceturtdien, 12. oktobrī, prasīs nozares ministrijai.

Vēl vasaras vidū VVD intervijās medijiem izteicās tā, ka varēja noprast – uzņēmums «Vangažu nafta» trīs gadu darbības laikā ir nokaitinājis ne tikai simtiem apkaimes iedzīvotāju, bet arī pašus vides sargus.

Attīrot no Krievijas ievestus sliktas kvalitātes naftas produktus, uzņēmums nav sagādājis jēdzīgus filtrus, tādēļ apkārtējā vidē regulāri izplūst stipri smirdīgas vielas.

VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova Latvijas Radio skaidroja, ka "Vangažu nafta" brīdināta par slēgšanu.

Iemeslus arī telekompānijai TV3 skaidroja dienesta pārstāve Evita Muižniece-Treija: "Uzņēmums diezgan bezatbildīgi attiecas gan pret tur esošajiem iedzīvotājiem un viņu veselību, gan arī attiecībā uz vidi. (..) Ja negrib strādāt normatīvo aktu robežās, tad nestrādā vispār."

Pašlaik ap "Vangažu naftu" nu jau nedēļu nav smirdējis, apliecina vietējā iedzīvotāja Regīna Borneo.

"To, vai tur iekšā notiek attīrīšanas darbi, to mēs nezinām. Bet no 3. oktobra Vangažu stacijā stāv apmēram 50 cisternas, ievilkts sastāvs," teica Borneo, atzīstot, ka nav zināms, kas tiks darīts ar šīm cisternām.

Taču par to, vai darbība apturēta, uzzināt nevar, jo uzņēmums no komentāriem līdz šim ir atturējies.

VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis skaidro, ka pagaidām vides dienests «Vangažu naftai» nekādus šķēršļus nav licis.

"Viņi ir iesnieguši mums pasākumu plānu par vides situācijas uzlabošanu, regulāri sniedz mūsu pieprasīto informāciju. Un mēs vērtējam viņu pasākumu plānu un samazinām viņu vēlamos termiņus par atsevišķu pasākumu ieviešanu," teica Jasinskis.

Piemēram, «Vangažu nafta» kaut kad nākotnē grasās mainīt biofiltru uz jēdzīgāku gaisa attīrītāju, taču vides dienests prasīšot īsāku laiku. Cik, netiek atklāts.

Tāpat pārāk ilgi uzņēmums plānojot īstenot solījumu par nepārtrauktu mērīšanas iekārtu uzlikšanu. Pašlaik esot uzlikti tikai benzola koncentrācijas noteicēji.

"Tie mērījumi principā strādās, kamēr viņi neuzstādīs nepārtraukto indikatīvo mērījumu sistēmu - elektroniskos smakdeguņus. Tiem ir jābūt no novembra mēneša vidus," teica VVD pārstāvis.

Tā kā "Vangažu nafta" nākot ar kārtējiem solījumiem, to pagaidām neslēgs. Tikmēr vietējie iedzīvotāji uzlabojumiem netic.

"(..) Mēs neticam tam, ka vispār kāds domā kaut ko darīt, lai uzlabotu situāciju pie "Vangažu naftas" un ap "Vangažu naftu" dzīvojošo cilvēku labā," teica vietējā iedzīvotāja.

«Vangažu naftas» gadījums sasniedzis arī nozares ministrijas kabinetus, un VVD ceturtdien, 12. oktobrī, plānojis tikšanos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, lai runātu par stingrākām prasībām pret uzņēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti