Vairāku Rīgas izglītības iestāžu apdares projektus izstrādās LMA studenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Rīgas domes Īpašuma departaments noslēdzis sadarbības līgumu ar Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoru Alekseju Naumovu par vairāku izglītības iestāžu ēku fasāžu apdares projektu izstrādi.  

 

Līgums paredz, ka Latvijas Mākslas akadēmijas studenti savas mācību programmas ietvaros izstrādā mākslinieciski augstvērtīgus, inovatīvus fasādes krāsojuma (apdares) projektus sešām Rīgas izglītības iestādēm. Konceptuāli vienots fasāžu apdares risinājums ir jāizveido klātienē apsekotajām Maskavas ielas izglītības iestādēm pie Daugavas promenādes – Rīgas 51. vidusskolai, Rīgas pirmskolas iestādei „Asniņš”, Rīgas 193., 172. un 173. pirmsskolai. Kā arī Rīgas 59. pirmsskolai, kura atrodas Grostonas ielā  3. Studentu iesniegto projektu izvērtēšanu ir plānots veikt maija mēnesī un pēc tās labāko autoru projekti tiks realizēti uz iepriekšminēto pilsētas izglītības iestāžu fasādēm. 

„Galvenais šīs sadarbības mērķis ir veicināt pilsētā dzīvojošo jauniešu līdzdalību savas pilsētas sakārtošanā. Lai pēc vairākiem gadiem, kāds Latvijas Mākslas akadēmijas students varētu ar lepnumu stāstīt par savai pilsētai radīto mākslas darbu. Kā arī apkārtējiem iedzīvotājiem būtu iespēja savā ikdienā uzlūkot mūsu topošo mākslinieku veidotos darbus, tādŗjādi padarot savu  ikdienu krāsaināku,” ir pārliecināts Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Par to, ka noslēgtā sadarbība būs veiksmīga un tālejoša ir pārliecināts arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs: „Uzdevums ir ļoti konkrēts – studentiem konkursa kārtībā būs iespēja sagatavot skiču metus vienas skolas un piecu bērnudārzu fasāžu vizuālajam noformējumam. Ar piedāvātajiem risinājumiem vēlamies atdzīvināt pilsētvidi – mākslai ienākot pilsētā, darīt apkārtni pozitīvāku, krāsaināku un iedvesmojošāku gan bērniem un jauniešiem, gan visiem pilsētniekiem. Mūsu mērķis ir atrast labāko iespējamo noformējuma risinājumu katrai no ēkām, vienlaikus veidojot vienotu vizuālo identitāti. Nešaubos, ka sadarbības rezultātā ieguvējas būs abas puses – pilsēta saņems kvalitatīvus piedāvājumus izglītības iestāžu vizuālā veidola uzlabošanai, savukārt studentiem tā būs izcila iespēja strādāt reālā situācijā ar reāliem objektiem.”

Ņemot vērā to, ka lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc 20.gadsimta sešdesmito, septiņdesmito gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību – mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.

Īpašuma departamenta šī gada budžetā paredzēti līdzekļi 22 Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu ēku fasāžu renovācijai un siltināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti