Panorāma

Londonieši iepazīstas ar baltiešu filmām

Panorāma

Vakcinētie: Ar poti drošāka sajūta

Vāc ziedojumus ātrās palīdzības auto iegādei Ukrainai

Vāc ziedojumus neatliekamās palīdzības auto iegādei Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Savākti jau vairāk nekā 8000 eiro neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnas iegādei Ukrainas slimnīcai. Tā ir apmēram puse no vajadzīgās summas. Ziedojumu piesaisti organizē ekonomists no Rīgas Sergejs Sņegirjovs. Atlikušo summu viņš cer savākt nākamās nedēļas laikā un 13. novembrī dosies uz Ukrainu. Tā ceļu līdz galapunktam dokumentālā filmā iemūžinās sabiedrisko mediju multimediju platformas Rus.LSM.lv komanda.

Sergejs Sņegirjovs ir ekonomists, uzņēmējs un brīvprātīgais no Rīgas. Šogad aprīlī ar viņu sazinājās draugi no Amsterdamas, kuri vāca līdzekļus neatliekamās palīdzības auto iegādei. Izraudzītā mašīna bija Latvijā, un Sergeju palūdza to nopirkt un nogādāt vismaz līdz Polijai. Viņš to aizveda līdz Ļvivai. Pēc tam nogādāja tur vēl divus auto. 

"Es uzskatu, ka ukraiņi tagad cīnās ne tikai par savu Ukrainu, bet arī par mums noteiktā ziņā. Tas bija vēl vairāk saprotams februārī un martā. Mēs esam parādā.

Tāpēc mums ir jāpalīdz gan šeit uz vietas bēgļiem, gan sūtot tur mašīnas un citu palīdzību. Man vienkārši ir grūti iedomāties, kā varētu būt citādāk," pauda Sņegirjovs.

Par Sergeja pirmo braucienu plašākai auditorijai pastāstīja sabiedrisko mediju multimediju platforma "Rus.lsm". "Viņš pats to ceļu filmēja: kā viņš tur brauca, kā nopirka mašīnu. Mēs to parādījām, un es padomāju – kāpēc mēs nevaram braukt līdzi un parādīt, kas tur notiek maksimāli pietuvināti dzīvei?" sacīja Rus.LSM.lv redaktors Aleksejs Dunda.

Un tā radās ideja – veidot dokumentālu filmu par neatliekamās palīdzības auto nogādāšanu līdz Ukrainas slimnīcai. Ja vajadzīgo summu izdosies savākt nākamās nedēļas laikā, Sņegirjovs un "Rus.lsm" filmēšanas grupa plāno doties ceļā jau 13. novembrī, lai auto nogādātu galapunktā līdz simboliskajam 18. novembrim.

Filmas idejas autors skaidroja, ka tās mērķis ir nepastarpināti parādīt kara plosītās Ukrainas realitāti Latvijas krievvalodīgajiem.   

"Es jūtu, ka tieši krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, kas dzīvo šeit, viņiem pietrūkst informācijas no turienes.

Mūsu kolēģi brīnišķīgi strādā latviešu ziņās, "Panorāmā", rāda tos sižetus par brīvprātīgajiem, par notiekošo. Bet krievvalodīgo žurnālistu, kuri rādīs krievvalodīgajiem iedzīvotajiem Latvijā, tādu tur mums nav," norādīja Dunda.

Uz Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju atbalstu Ukrainai vērsa uzmanību arī Sergejs: "Dažreiz mani aizskar tie momenti, kad tu dzirdi kaut ko par Latvijas krieviem… Un varbūt uz kaut kādu vienu mikroprocentiņu es gribu parādīt, ka tā palīdzība Latvijā ukraiņiem nāk no visam pusēm un visiem cilvēkiem, kuri runā visās valodās."

Ziedojumu auto iegādei ikviens var veikt vietnē 911ua.org. Vai nu ar naudas pārskaitījumu internetbankā, vai uzklikšķinot pogu "Ziedot".

Neatliekamās palīdzības auto aprīkojumu nodrošinās Nīderlandes fonds "Zeilen van Vreiheid".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti