Panorāma

Covid-19 mirušo īpatsvars reģionos būtiski atšķiras

Panorāma

Pēta iedzīvotāju imunitāti pret COVID-19

Uzsprāgušās mājas iemītnieki atgūst daļu iedzīves

Uzsprāgušās mājas iemītnieki atgūst daļu iedzīves

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Āgenskalnā sprādzienā cietušās ēkas iedzīvotāji šodien varēja atgūt mantas, kas 30. decembra naktī, glābjoties no ugunsgrēka, bija palikušās mājā. Pašas ēkas liktenis tiks izlemts tuvākajās dienās, bet arvien ticamāka kļūst iespēja, ka to nāksies nojaukt pilnībā.

"Dokumentus man ugunsdzēsēji atdeva jau ugunsgrēka naktī, bet mājā palika daudz personīgo lietu, aparatūra, ledusskapis, veļasmašīna, pavisam jauna nesen nopirkta. Būtībā viss. Visa iedzīve tur palika," saka nama iemītniece Svetlana.

Svetlana un citi cietušās Āgenskalna mājas iemītnieki šodien pulcējās pie savas bijušās dzīvesvietas, lai vismaz daļu iedzīves atgūtu, kad celtnieki pabeiguši būves nostiprināšanu. 

"Šobrīd ir pabeigti demontāžas darbi, ko varēja veikt ar smago tehniku. Vēl kaut ko pielīdzinām ar rokām, nometam lejā ķieģeļus, kas nodrupuši, lai ēka nebūtu tik bīstama. Eksperti jau ir bijuši iekšā un vērtē, kurās telpās var iet droši iekšā, kurās ir kaut kāda bīstamība, bet principā mēs tūlīt sāksim dot iedzīvotājiem mantas," sacīja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Drošības apsvērumu dēļ iemītnieki paši gan mājās netika ielaisti. Telpās iekļuva tikai ''Rīgas namu pārvaldnieka'' darbinieki. Ēkas kāpnes šorīt pilnībā sagruva, tādēļ mantas iedzīvotājiem tika izsniegtas tikai pa logiem, bet no augstākiem stāviem – noceltas ar pacēlājiem. 

Pēc bīstamo konstrukciju nojaukšanas un nostiprināšanas ēkā varēja doties arī eksperti, un viņu pirmie secinājumi nav iepriecinoši. 

"Ir tie bojājumi lielāki, nekā sākotnēji bija cerēts. Doma bija, ka kāpņu telpa būs nobloķējusi sprādzienu, bet arī aiz kāpņu telpas nesošās sienas ir bojājumi. Līdz ar to ārsienas ir atdalījušās nost no šķērsnesošajām sienām," pauda SIA "JV projekts" būveksperts Jānis Vīgants.

Par ēkas tālāko likteni varēs lemt pēc padziļinātas izpētes, ko plānots pabeigt nākamajās divās trīs dienās. Tad arī varēs pateikt, vai ēkas atjaunošana ir ekonomiski pamatota, vai lietderīgāk to nojaukt un celt vietā jaunu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti