Uzņemoties amatu šaha pasaulē, Reizniece-Ozola noliks mandātu Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) nolēmusi nolikt mandātu parlamentā, politiķe paziņoja sociālajā tīklā "Facebook".

Dana Reizniece-Ozola
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Reizniece-Ozola piekritusi piedāvājumam ieņemt Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE)  rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu.

Latvijas Radio Reizniece-Ozola pastāstīja, ka viņas atbildības jomā būs attīstības projekti un sociālās jomas projekti, kā arī sadarbība ar starptautiskām institūcijām.

“Šis piedāvājums ir ļoti augsts novērtējums ne tikai man personiski, bet arī Latvijai un mūsu valsts šaha tradīcijām. FIDE rīkotājdirektores amats ir viens no augstākajiem, kāds Latvijai bijis kādā no starptautiskām sporta organizācijām. Tā ir lieliska iespēja nest Latvijas sporta vārdu pasaulē,” "Facebook" skaidroja Reizniece-Ozola.

Politiķe nolēmusi nolikt deputātes mandātu, lai darbam FIDE varētu veltīt visu laiku un enerģiju.

"Es piekritu ieņemt šo amatu, un tas nozīmē, ka es ne tikai vadīšu FIDE ikdienas darba procesus, bet arī strādāšu pie attīstības projektiem, gan uzlabojot sadarbību ar citām starptautiskajām institūcijām, gan īstenojot jaunus projektus šaha skolās un sociālajā jomā. Tās ir divas jomas, kurās FIDE, es neteikšu, ka ir maz darījusi, bet varētu darīt vairāk. [..]

Saprotot to darba apjomu, es novērtēju, ka to nav praktiski iespējams apvienot ar Saeimas darbu, ja grib darbu darīt kvalitatīvi un ar jēgu,"

norādīja politiķe.

Reizniece-Ozola, kura pēdējos mēnešos bijusi viena no aktīvākajām debatētajām Saeimā, norādījusi: “Gandarījumu rada, ka pieaugoša populisma un politiskas agresivitātes apstākļos ir saglabātas konstruktīvas un cieņpilnas attiecības. Novērtēju arī rūdījumu, ko devuši politiskie oponenti.”

Pēc Reiznieces-Ozolas mandāta nolikšanas Saeimas deputāta vietu ieņems ZZS priekšsēdētājs Edgars Tavars, informēja Latvijas Zemnieku savienība. Lai gan pēc vēlēšanu rezultātiem mandāts pienāktos akadēmiķim Ojāram Spārītim, viņš Latvijas Televīzijai norādīja, ka priekšroku dod zinātnei un no iespējas kļūt par Saeimas deputātu ir atteicies. Reizniece-Ozola norādīja, ka paliks Latvijas Zemnieku savienības biedre.

KONTEKSTS:

Dana Reizniece-Ozola 15 gadu vecumā pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni šahā starp pieaugušām sievietēm, pēc tam trīs reizes pēc kārtas atkārtojusi šo panākumu, būdama čempione laika posmā no 1998. līdz 2001. gadam. Pārstāvējusi Latvijas izlasi piecās Pasaules šaha olimpiādēs. 2018. gadā ievēlēta par Eiropas Šaha savienības viceprezidenti, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs.

Savukārt politikā Dana Reizniece-Ozola ienāca 2010. gadā, kad, startējot no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, ievēlēta 10. Saeimā un iecelta par Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāri.

Viņa tika ievēlēta arī 11. un 12. sasaukuma Saeimā. Savukārt 2014. gadā apstiprināta ekonomikas ministres amatā, bet 2016. gadā – finanšu ministres amatā. Bet kopš 2018. gada viņa strādā 13. Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti