Panorāma

Preiļu novadā atsakās no gandrīz visām vidusskolām

Panorāma

Panorāma

Pārsteiguma atvadu ballīte Ukrainas vēstniekam

Ukrainas vēstnieks Miščenko pateicas Latvijai un atvadās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko atvadoties pateicās Latvijai par sniegto atbalstu karā ar Krieviju un apsolīja atgriezties kaut vai kā tūrists. Tā vēstnieks sacīja īsi pirms atvadu vizītes pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita.

Oleksandrs Miščenko atkārtoti izcēla, ka Ukraina Latvijas atbalstu saņēma jau pirms Krievijas visaptverošā iebrukuma. Vēstnieks norādīja, ka Latvija paliks viņa sirdī.

"Latvija Ukrainai ir sūtījusi visu, ko var. Gan militāri, gan vienkārši tehniku. Arī humānos sūtījumus. Latvija ir pieņēmusi ļoti daudz ukraiņu bēgļu. Es esmu pateicīgs Latvijai. Manuprāt, Latvija ir vissiltākā valsts. Neskatoties uz to, ka iepriekš Ukrainā jokoja par Baltijas valstīm kā visvēsākajām valstīm un vēsākajiem cilvēkiem. Tā nav taisnība. Esmu pilnīgi drošs, ka ukraiņiem Latvija ir vissiltākā valsts," sacīja vēstnieks.

"Jūs ļoti ātri reaģējāt un devāt "Stinger" sistēmas jau pirms iebrukuma 24. februārī. Un tas bija ļoti svarīgi, jo, ja atceramies, tad tajā laikā viņi mēģināja ieņemt Ukrainas galvaspilsētu. Un, pateicoties "Stinger" sistēmām, aizstāvējām galvaspilsētu. Tas bija kritiski svarīgi," uzsvēra Miščenko.

Viņš arī skaidroja, ka "tā ir ierasta prakse, ka vēstnieki atgriežas darbā Ārlietu ministrijā un tad pēc gada vai diviem dodas uz kādu citu valsti".

"Bet viss ir iespējams mūsu dzīvēs. Es zinu, ka es Latvijā atgriezīšos kā tūrists, ar lielāko prieku.

Man sirdī paliks gan Latvija kā valsts, kā sabiedrība un arī tās vēsture. Bet kāda būs nākotne, to redzēsim," piebilda vēstnieks.

Vēstnieks arī apmeklēja noliktavu, no kurienes pavisam drīz uz Ukrainu dosies kārtējā  palīdzības krava, kurā dominē elektrības ģeneratori, jo tie pašlaik ļoti nepieciešami bērnudārziem un skolām Ukrainā. Vēstnieku noliktavā sagaidīja arī cilvēki, kas pagājušā gada laikā ir snieguši atbalstu vai to organizējuši.

Vēstnieks pateicās katram, atkārtoti uzsverot, ka neviena palīdzība nav par mazu, un slavēja Latvijas ziedojumu kvalitāti visa gada garumā.

"Putins vēlas nogalināt ukraiņus un, iespējams, vēl daudzus nogalinās. Bet viņš nekad neuzvarēs. Un neuzvarēs tādēļ, ka neapzinās, ka šis ir karš ar visu pasauli. Un visu pasauli uzvarēt viņš nevarēs," uzsvēra vēstnieks.

"Tas ir attiecināms uz katru ziedojumu. Ja tās ir gultas, tad tās ir vislabākajā kvalitātē. Ja pārtika, tad arī kvalitatīva, un viskvalitatīvākais militārais apģērbs, kas tiek šūts speciāli mūsu karavīriem," uzsvēra Oleksandrs Miščenko.

Viņš arī atzina, ka pa šo laiku latviešu valodu neiemācījās, par ko ļoti kaunējas, bet frāze latviski ir viņa sirdī – "Kopā uzvarēsim!".

Otrdien, 28. februārī, aprit gads, kopš pirmais tvtiterkonvoja auto devās ceļā uz Ukrainu. Arī šoreiz iniciatīvas "Tviterkonvojs" aizsācējs Reinis Pozņaks vēstniekam atrādīja Ukrainai ziedotu auto.

"Viņš šeit ikdienā ir bijis Ukrainas seja. Ļoti atbalstošs, ļoti draudzīgs, vienmēr turējis rūpi par katru, kas atbalsta Ukrainu. Protams, ka pa šo gadu ir izveidojušās tuvas attiecības gan ar vēstnieku, gan ar vēstniecības darbiniekiem. Tāpēc ir mazliet skumji, ka viņam jādodas jaunos uzdevumos. Bet kā jau Rūta Dimanta teica –

darbs beidzās, bet draudzība nebeigsies," atzina Pozņaks.

Tikmēr SIA "LV-Teh" tehniskais direktors Uģis Svirido piebilda, ka uzņēmums devis vēstniekam arī patestēt savu tehniku – kvadraciklus, platformas. "Lai viņš saprastu, kas tā par tehniku un kam domāta. Pēc tam bija grūti viņu dabūt prom, jo gribēja vēl izmēģināt. Attiecības bija labas," sacīja Svirido.  

Bet Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts") pauda, ka viņam žēl, ka pašreizējais Ukrainas vēstnieks brauc prom. "Viņš ir arī ārkārtīgi daudz izdarījis Latvijas labā. Ne tikai Ukrainas, bet tieši Latvijas. Gan iedvesmojot, gan raujot cilvēkus augšā no krēsliem, no komforta zonas un aicinot iesaistīties," sacīja Smiltēns.

Vēstnieks sola ar palīdzības sniedzējiem un tagad jau ar labajiem draugiem kontaktu saglabāt.  

Oleksandrs Miščenko Ukrainā atgriezīsies jau šonedēļ. Vēstnieka pienākumus Latvijā pārņems Ukrainas Ministru kabineta valsts sekretāra vietnieks Anatolijs Kucevols.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti