Panorāma

Ārstu biedrībā aizvien neatrisinātas domstarpības

Panorāma

Ukraina cietusi plašā kiberuzbrukumā

Liepnā migrantu izmitināšanas centru gan gaida, gan apšauba

Top patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Liepnā – gaida darbavietas, bet bažījas par drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra filiāles izveidi Alūksnes novada Liepnas pagastā vietējie iedzīvotāji sagaida dalītās domās. Daļa par patvēruma meklētājiem pagastā ir nobažījusies, tomēr daļa gaida jaunās darbavietas. Neraugoties uz to, patlaban bijušā internāta ēka nav izmantojama cilvēku izmitināšanai, tāpēc vēl jāiegulda daudz darba, lai centrs varētu uzņemt patvēruma meklētājus un jaunos darbiniekus. 

233 kilometrus no Rīgas un 34 kilometrus no novada centra Alūksnes ir Liepnas pagasts. Tur vietējie iedzīvotāji nav vienisprātis, vai bijušajā internātā būtu jāveido patvēruma meklētāju izmitināšanas filiāle. Iedzīvotāji sacīja:

Es negribētu. Lai brauc uz Muceniekiem.

Sveša tauta, sveša valoda. Nu diez kas nav.

Tāpat iedzīvotāji ir aizvainoti, jo viņu viedoklis par patvēruma meklētāju centra izveidi pagastā nav vaicāts. Tomēr iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai/Par!”) Latvijas Radio sacīja, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) rīkotajā iedzīvotāju aptaujā Liepnas iemītnieki saņēmuši apmierinošas atbildes no PMLP par centra izveidi. 

Vienlaikus vietējie iedzīvotāji izrādījuši lielu interesi par iespējām patvēruma meklētāju filiālē strādāt. Paredzēts, ka vietējiem iedzīvotājiem būs pieejamas 15 jaunas darbavietas, tiks meklēti autovadītāji, diennakts dežuranti, atbalsta personāls.

Tomēr to, ka vietējo domas dalās, apstiprināja arī Liepnas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Paia: “Bija, kas atbalsta, labi. Ka ēka neaizies postā. Bija tie, kas uztraucās par drošību.”

Visi vietējie uzņēmēji, kuri aicināti ēku apsaimniekot, atteikušies. Tā stāv tukša jau četrus gadus. “Tā ir cerība, ka ēka atdzīvosies. Sēta būs. Būs apsardze un kameras,” piebilda Paia.

Agrāk Liepnas internātskolas telpās dzīvoja un blakus esošajā skolas ēkā mācījās pat 300 bērni ar uzvedības problēmām no visas Latvijas. Ēkā ir gan mācību klases, gan virtuve un pat izolators. 

Internātskolas teritorija ir 8 hektāri. Ar žogu apjozīs nelielu daļu – 0,6 hektārus jeb teritoriju ap internātu, sacīja Liepnas teritorijas un īpašuma apsaimniekošanas speciālists Eduards Voilaks.

Viņš norādīja vēl darāmos darbus ēkas atjaunošanā: “Tās telpas nav tik drūmas. Nu elektroinstalācijas jāvelk, šīs ir no 60. gadiem, vajag jaunas noteikti, apkure un jumts.”

PMLP aprēķini liecina, ka apkures, kanalizācijas, ūdensvada remontam nepieciešami 700 000 eiro. Šo naudu iecerēts ņemt no Eiropas Savienības fondu finansējuma, un procesu vadīs Nodrošinājuma valsta aģentūra. 

Voilaks uzskata, ka ikviens piedāvājums, kas dod darbavietas un dzīvību 700 cilvēku lielajam pagastam, ir labs. “Jūs zināt, kas ir paliatīvā aprūpe? Mums arī te ļauj solīdi izmirt. Ja ir salmiņš, aiz kā pieķerties, ir jāķeras,” piebilda Voilaks. 

Kopumā paredzēts, ka centrā varēs izmitināt 250 cilvēkus. Un ir plānots, ka darbu iestāde varētu sākt rudenī, ja tiks pabeigti visi iecerētie labiekārtošanas darbi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti