Dienas ziņas

Beverīnas novads izsludina publisko apspriešanu

Dienas ziņas

Gada brīvprātīgais Kurzemē - Raimonds Klaips

Tomē nozog 200 ziemassvētku eglītes

Tomē nozog 200 Ziemassvētku eglītes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pavisam nepatīkami Ziemassvētku gaidīšanas laiks iesācies kādam eglīšu audzētājam Ķeguma novada Tomes pagastā. Vienas nakts laikā no lauka pazudušas 200 aptuveni metru garas eglītes. Tiek lēsts, ka garnadži nodarījuši zaudējumus pusotra tūkstoša eiro vērtībā. Ir sākts kriminālprocess.

Jaunjelgavas šosejas malā netālu no Tomes vairāku hektāru platībā stiepjas  eglīšu lauks. Mazās zaļsvārces augušas jau piecus gadus, bet kļūt par Ziemassvētku rotu cilvēku mājokļos tām bija paredzēts, vien sagaidot 2016. gadu. Tomēr kādam garnadzim šķita, ka tās gana labas jau šobrīd, un 200 eglīšu vietā redzami vien vairs  stumbri.

„Es domāju  - tie ir kaut kādi no Rīgas puses, jo viņi ir paņēmuši tāda izmēra - metrīgas eglītes, bišķi lielākas, mazākas... tas nav tas izmērs, ko Ogrē varētu iztirgot. Viņas visas noteikti iet uz Rīgu, jo Rīgā ir lielāks pieprasījums, un visas mazās ļoti labi aiziet,” spriež  eglīšu audzētājs Armands Paeglis.

Ar Ziemassvētku eglīšu audzēšanu Paegļu ģimenē nodarbojas arī vecāki, bet tik nekaunīga zagšana gan vēl nekad neesot pieredzēta. Jāpiebilst gan, ka tikt pie kārotās mantas nebija grūti, jo plantācija nebija iežogota. Tiek lēsts, ka zagļi nodarījuši zaudējumus 1500 eiro apmērā.

„Es pārdzīvošu par to peļņu, jo reāli jau man kabatā tās naudas nebija. Vairāk man liekas tas, ka tie celmi uz tā lauka… un tas lauks ir tāds izraustīts…Par to sirds sāp vairāk,” sarūgtināts ir  Armands Paeglis

Valsts policijā par notikušo nodarījumu uzsākts kriminālprocess, tomēr lielas cerības, ka garnadži tiks noķerti, neesot.

„Tās eglītes jau neviens, visticamāk, neatradīs, ja vien noziedznieks pats izpļāpāsies, lielīsies vai tirgojot pats nodos sevi. Atpazīt jaunaudzes eglītes, ja vien tā nav kāda īpašā šķirne, ir ļoti sarežģīti. Latvijā neveic tādas ekspertīzes, lai pateiktu pēc selekcijas, vai eglīte ir no šī stumbra vai nav,” skeptiska ir arī Valsts policijas Ogres iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne.

Ja vieglās peļņas tīkotāju izdotos atrast, pēc kriminālkodeksa 175. panta 1. daļas par  šādu nodarījumu  paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, bet, ja zagļi  darbojušies grupā, aiz restēm var nākties pavadīt pat četrus gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti