Tiesai nodod lietu pret Saeimas deputātu Zakatistovu par 26 620 eiro izkrāpšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ģenerālprokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu divu personu, tostarp Saeimas deputāta Ata Zakatistova ("KPV LV"), apsūdzībā par finanšu līdzekļu 26 620 eiro apmērā izkrāpšanu un mēģinājumu izkrāpt finanšu līdzekļus 2420 eiro apmērā no SIA “Eco Baltia grupa”, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību 2016. gadā Zakatistovs vienojušies ar AS "Eco Baltia" padomes priekšsēdētāju Viesturu Tamužu par finanšu līdzekļu izkrāpšanu no AS "Eco Baltia" meitassabiedrības SIA "Eco Baltia grupa" nolūkā finansēt Zakatistovu kā politiskās partijas politiķi. Tamužs informējis SIA "Eco Baltia grupa" vadību par nepieciešamību viņam saņemt Zakatistova sniegtās konsultācijas, jau iepriekš zinot, ka faktiski konsultācijas netiks sniegtas.

Prokuratūras pārstāve Laura Majevska
00:00 / 00:46
Lejuplādēt
Saskaņā ar līgumiem, kas tika noslēgti starp SIA "Eco Baltia grupa" un Zakatistovam piederošo uzņēmumu SIA "Per capita", laika periodā no 2016. gada jūnija līdz 2017. gada maijam Zakatistovam bija jāsniedz konsultācijas par organizācijas pārmaiņu vadības jautājumiem un vides, ilgtspējīgas un resursu taupības politikas izstrādes jautājumiem, skaidroja prokuratūrā.

 

Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, Zakatistovs ik mēnesi iesniedza SIA "Eco Baltia grupa" apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet Tamužs neinformējis SIA "Eco Baltia grupa" vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas.

SIA "Eco Baltia grupa", būdama maldināta par konsultāciju sniegšanas faktu, pārskaitīja uz SIA "Per capita" bankas kontu kopumā 26 620 eiro. 

SIA "Eco Baltia grupa" neapmaksāja pēdējo iesniegto rēķinu par 2420 eiro, jo uzņēmuma vadībai radās aizdomas, ka noslēgtie konsultāciju līgumi tiek izmantoti nelikumīgai politiskās partijas finansēšanai.

Personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas par svešas mantas lielā apmērā iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

AS "Eco Baltia", kas atzīts par cietušo kriminālprocesā, šonedēļ vērsusies Ģenerālprokuratūrā, lai informētu, ka uzņēmuma iekšējās pārbaudēs konstatēts, ka tam nav nodarīti nekādi zaudējumi.

Turklāt uzņēmums šī gada 15. janvārī veicis pēdējo maksājumu par pakalpojumu, kas, prokuratūras ieskatā, nav noticis, taču uzņēmums ir pierādījis, ka tāds ir noticis.

Krimināllietā uzsākts arī process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai (par tās amatpersonas izdarītu krāpšanu juridiskās personas interesēs).

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019. gada aprīlī rosināja partijas "KPV LV"Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu saukt pie kriminālatbildības par krāpšanu. Zakatistovs iepriekš apgalvoja, ka konsultācijas nav bijušas fiktīvas, tāpat uzņēmējs vainu neatzina.

Saeima sēdē 2019. gada jūnija sākumā atbalstīja Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai, ko bija lūgusi Ģenerālprokuratūra.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti